У США заявили про “небезпечні та незаконні” дії Китаю

Головна Сторінка » У США заявили про “небезпечні та незаконні” дії Китаю

Сполучені Штати Америки занепокоєні “небезпечними і незаконними” діями КНР у Південно-Китайському морі.

Напередодні можливої зустрічі президента Джо Байдена із Сі Цзіньпіном США висловили свою позицію Пекіну. Про це пише Reuters.

У Держдепі зазначили, що Сполучені Штати та Китай провели “відверті” переговори з морських питань, у тому числі щодо спірного Південно-Китайського моря. Американська сторона підкреслила свою стурбованість щодо “небезпечних і незаконних” дій КНР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пакет військової допомоги Україні від США 3 листопада був останнім: відома причина

Переговори були частиною зусиль підтримувати відкриті лінії зв’язку та відповідально управляти американо-китайськими відносинами, щоб уникнути непорозумінь і прорахунків.

Видання нагадує, що в жовтні корабель берегової охорони Китаю зіткнувся з філіппінським катером для поповнення запасів. Через дві години після цього, катер китайського морської поліції наткнувся на корабель берегової охорони Філіппін під час тієї ж операції з доставки припасів у Південно-Китайському морі.

Президент США Джо Байден уже попереджав Китай, що Сполучені Штати будуть змушені втрутитися, якщо Пекін атакує філіппінські судна.

На початку наступного року в Канаді розпочнеться публічне розслідування можливого іноземного втручання у парламентські вибори.

Воно зосередиться на тому, чи намагалися Китай, Росія та інші держави вплинути на федеральні вибори 2019 та 2021 років.