fbpx

У столиці презентують новий проєкт, присвячений Голодомору

Головна Сторінка » У столиці презентують новий проєкт, присвячений Голодомору

Фонд Музею Голодомору презентує перший всеукраїнський поіменного пошуку жертв Голодомору за допомогою інтерактивної акції “Прорости зерна правди”.

25 листопада о 12:00 Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору представить оновлення краудфандингової платформи “Зерна правди”.

До неї додали функцію поіменного пошуку жертв Голодомору 1932-1933 років. До бази даних додали понад 805 тис. імен жертв. Це стало можливо завдяки оцифруванню Мартирологу, складеного у 2008 році в рамках проєкту “Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні”.

Презентація пройде у форматі інтерактивної акції “Прорости зерна правди” на Хрещатику 34. Біля магазину “Всі. Свої. Дім та декор” розмістять технічний юніт, де усі охочі містяни та гості столиці протягом дня, з 10:00 до 20:00, зможуть спробувати функцію пошуку.

Технічним юнітом виступить сенсорний екран, на який буде транслюватися веб-сайт “Зерна правди”. Охочі зможуть ввести прізвище або назву населеного пункту і віднайти своїх рідних та близьких, котрі стали жертвами Голодомору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правда проб’ється – у Києві з’явиться унікальний музейний комплекс Голодомору

Публічна презентація почнеться о 12:00 разом з учасниками акції.

Платформа zernapravdy.org створена Міжнародним благодійним фондом розвитку Меморіалу жертв Голодомору. Він заснований 2018 року за ініціативою Всеукраїнської правозахисної організації “Меморіал” імені Василя Стуса, Громадського комітету з вшанування пам`яті жертв Голодоморугеноциду 1932-1933 років та Світового конґресу українців і є партнером держави в реалізації проєкту створення єдиного у світі цілісного новітнього Музею Голодомору. Платформа є одним з кількох фандрайзингових проєктів Фонду. Її завдання – дати можливість кожному, незалежно від фінансової спроможності, соціального статусу й публічності, долучитися до творення Музею Голодомору.