У ТЦК сказали, коли відправлені поштою повістки вважатимуться врученими

Головна Сторінка » У ТЦК сказали, коли відправлені поштою повістки вважатимуться врученими

По завершенні 60 днів, відведених військовозобов’язаним на оновлення облікових даних, повістку можуть надіслати поштою.

Повістка у такому випадку буде вважатися врученою. Про це повідомив речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін в інтерв’ю Telegraf.

Він зазначив, що повістка дійсно може бути надіслана засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення на адресу місця проживання військовозобов’язаного чи резервіста.

Якщо військовозобов’язаний до 16 липня не уточнив адресу свого місця проживання, повістку надсилають на його адресу зареєстрованого місця проживання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У “Резерв+” додадуть нові функції: подробиці від Міноборони

“При цьому день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше 14-го дня від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення”, – зазначив речник.

За його словами, отримувач повістки не повинен підписувати її. Підтвердженням вручення повістки є:

день отримання такого поштового відправлення, що підтверджується інформацією та/або документами від пошти;

день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання.

З 18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Один з головних нововведень за оновленим законодавством є уточнення облікових даних військовозобов’язаних.

Тобто військовозобов’язані українці повинні протягом 60 днів з моменту, коли закон набув чинності, оновити свої облікові дані (до 16 липня 2024 року). Зробити це можна безпосередньо у ТЦК, а також у центрах надання адмінпослуг або через мобільний застосунок “Резерв+”.

Обов’язкове оновлення даних стосується не лише чоловіків, але й військовозобов’язаних жінок.