У тунелі виявили незвичайну писемність

Головна Сторінка » У тунелі виявили незвичайну писемність

У Туреччині виявили хеттські ієрогліфи.

Їх знайшли 2022 року у тунелі Єркапи в Хаттусі, столиці Хетської імперії. Про це пише Arkeonews.

На конференції, організованій Консультативним відділом з питань культури та промоції Посольства Туреччини у Римі, професор Андреас Шахнер разом з турецькими, німецькими та італійськими експертами поділився своїми міркуваннями щодо видатної знахідки.

У 80-метровому тунелі Єркапи в Хаттусі виявили ієрогліфи, написані червоною фарбою.

“Той факт, що ієрогліфи намальовані, відкриває нову сторінку в хеттському світі. Тому що досі ми не бачили цих намальованих ієрогліфів. Було щось на невеликій території, але знахідка 250 таких ієрогліфів відкрило для нас зовсім інший світ”, – сказав Шахнер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли листування древнього правителя

Раніше вчені здебільшого покладалися на хетські клинописні тексти. Але знахідка свідчить про існування альтернативної системи письма.

Анатолійські ієрогліфи існували паралельно з клинописом. Професор Шахнер вважає, що це відкриття є значним кроком вперед у розумінні хетського світу.

Прикладів нанесення анатолійських ієрогліфів на камінь фарбою не так багато.

“Досі ми мали приклад навколо Сіваса на дуже невеликій території. Тепер цей приклад показує нам, що ми повинні приділяти більше уваги камінню. Найімовірніше, такі знаки були на каменях стін, які зараз відкриті. Але вони не збереглися до наших днів. Ми звернемо на це особливу увагу під час наступних розкопок і будемо проводити наші роботи відповідно”, – пояснив доцент Метін Алпарслан зі Стамбульського університету.

Турецькі археологи повідомили про результати розкопок, що тривають на горі Таккель в Анатолії. Тут протягом багатьох століть знаходилася фортеця, якою користувалися різні народи, що жили в цих місцях. Фортеця має чудову стратегічну позицію на горі в Центральній Анатолії (на території сучасної Туреччини). Її послідовно використовували спершу хетти, які побудували укріплення в II-I тис. до н.е.