У Вінниці всіх школярів переведуть на онлайн навчання через спалах гепатиту А

Головна Сторінка » У Вінниці всіх школярів переведуть на онлайн навчання через спалах гепатиту А

У Вінниці через спалах гепатиту А школярів переведуть на онлайн навчання.

Усі школи Вінниці з понеділка, 30 жовтня, будуть переведені на дистанційне навчання. Про це повідомила Вінницька міська рада.

Як пояснили у міськраді, рішення про дистанційне навчання прийняте задля безпеки дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні фіксують спалах гепатиту

“Таке рішення пов’язане зі стрімким зростанням кількості хворих на гепатит А в нашій громаді. Отож, на найближчий період ініціювали онлайн-навчання, адже здоров’я та безпека вінничан – важливі. Надалі слідкуватимемо за ситуацією”, – пояснила директор департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

Водночас – дитячі садочки продовжать свою роботу.

За останніми офіційними даними від Центру контролю та профілактики хвороб Вінницької області, було госпіталізовано 135 пацієнтів. Серед цих випадків госпіталізацій пацієнтів лабораторно було підтверджено 122 випадки гепатиту А.

Віруси гепатиту А та Е передаються, коли неінфікована людина вживає продукти або воду, забруднені фекаліями інфікованої. Наприклад, якщо людина із гепатитом не дотримується гігієни рук і готує їжу для інших.

Щоб уникнути інфікування, потрібно дотримуватися правил особистої гігієни, вживати термічно оброблену їжу, добре мити овочі, фрукти, ягоди й зелень, кип’ятити воду і не пити з відкритих джерел.

Найкращою профілактикою гепатиту А є вакцинація. Для забезпечення тривалого захисту протягом п’яти-восьми років потрібні дві дози вакцини.

Також вакцинація є головним способом профілактики гепатиту В.