У ВМС розповіли про долю захоплених Росією кораблів

Головна Сторінка » У ВМС розповіли про долю захоплених Росією кораблів

Росія нестиме юридичну відповідальність за захоплення українських кораблів.

Нині Україна відслідковує інформацію щодо долі таких суден. Про це в ефірі національного телемарафону розповів речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук, передає Gazeta.ua.

За його словами, деякі кораблі РФ намагалася використати проти України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримає кораблі від НАТО: у ВМС розповіли деталі

“Звісно, ми не можемо розкривати всі відомості. Деякі з кораблів, які вони захопили 10 років тому, на жаль, вони використовували як мішені. До речі, один із них було уражено ракетним катером “Івановець”, який після цього потопили Сили оборони в Чорному морі. Так, перебування цих одиниць в Криму є проблемним. Як ви пам’ятаєте, так само вони вирішили використовувати проти України наш великий десантний корабель “Костянтин Ольшанський”. Так само вони, на жаль, є такі факти, захоплюють малі броньовані артилерійські катери в складі свого флоту”, – сказав речник.

Він наголосив, що Україна моніторить ситуацію із захопленими РФ кораблями.

“Відповідно Росія нестиме юридичну відповідальність за захоплення цих одиниць”, – додав Плетенчук.

З початку повномасштабної війни Чорноморський флот Росії втратив близько третини своїх кораблів. Але Україні ще є над чим працювати, сказав речник Військо-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

Однак, за його словами, росіяни посилили авіаційну складову, у Чорноморському регіоні постійно присутні російські літаки.