У якому посуді категорично не можна готувати варення

Головна Сторінка » У якому посуді категорично не можна готувати варення

Правильно підібраний посуд для приготування варення – запорука смачного та якісного варення.

Щоб варення не пригорало та не окислювалося, потрібно знати, в якому посуді слід варити варення на зиму.

Який посуд підходить для варіння варення

Існує кілька варіантів ємностей, які можна використовувати для приготування варення. Краще брати каструлю з товстими стінками та дном. Вона добре зберігає тепло, тримає та рівномірно розподіляє температуру.

В каструлі з нержавіючої сталі

Нержавіюча сталь – відмінний варіант для варення. Не даремно досвідчені кулінари називають такий матеріал “харчова сталь”, бо навіть за найвищих температур ніякої шкідливої хімічної реакції не буде. Це означає, що варення залишиться смачним та корисним. Навіть кислоти у складі ягід не можуть вплинути на зовнішній вигляд або характеристики сталі.

Каструля з нержавіючої сталі не постраждає від варіння варення. Відмінна заміна каструлі з нержавіючої сталі – ємність із тефлоновим покриттям, особливо якщо потрібно зварити невелику кількість варення.

В емальованій каструлі

Такий вид посуду теж підходить для приготування джемів та варення – емальовані каструлі добре розподіляють температуру та дозволяють рівномірно прогріти варення.

Якщо з емальованою каструлею поводитися неакуратно і регулярно піддавати її впливу високих температур, то на ємності можуть з’явитися тріщини та сколи, в яких обов’язково обґрунтуються бактерії.

У мідному тазі

Саме він вважається преміум-варіантом для приготування варення. По-перше, зовні виглядає дуже презентабельно, по-друге, якщо готувати насолоду саме в мідному тазі, то під час варіння варення не пригорить, а під час зберігання не зацукриться. Якщо у вас є така можливість, краще придбати хоч би один мідний таз для солодкої консервації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як приготувати пастилу зі старого варення: діти оцінять і попросять ще

У якому посуді варити варення не можна

Єдиним матеріалом, який категорично не підходить для варіння варення, є алюміній. Вся річ у тім, що при контакті з високими температурами та кислотами у складі ягід, алюміній починає окислюватись і “віддавати” варенню всі домішки металів. Через це варення стане не тільки небезпечним, але й несмачним. Ви відчуватимете характерний присмак алюмінію.

Щоб взимку відчути смак літа, приготуйте полуничне варення, яке можна використати на оладки, млинці чи десерти. Спробуйте приготувати варення за пришвидшеним методом – на сковороді.

Використовуйте антипригарну сковороду, щоб ягоди не пригорали, а перемішувати їх було простіше. Перед початком готування переконайтеся, що ваша сковорода чиста та суха.