У ЄС попередили Грузію щодо поновлення авіаційного сполучення з Росією

Головна Сторінка » У ЄС попередили Грузію щодо поновлення авіаційного сполучення з Росією

Рішення Грузії поновити авіаційне сполучення з Росією суперечить політиці санкцій ЄС.

Воно викликає сумніви у європейській перспективі Грузії, сказав під час брифінгу речник ЄС Пітер Стано, передає Gazeta.ua.

“Ми висловлюємо жаль з приводу рішення Грузії поновити польоти в Росію та у зворотному напрямку після рішення Росії скасувати заборону на перельоти минулого тижня. Через злочинну агресивну війну Росії проти України Європейський союз та ряд інших країн запровадили санкції проти російського авіаційного сектору. Ми та наші партнери не дозволяємо польоти з Росії та над нею. Тож це дуже важливо пам’ятати”, наголосив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія пропонує Грузії угоду з дияволом МЗС

Зобов’язання Тбілісі приєднуватися до рішень ЄС у сфері зовнішньої політики передбачено в Угоді про асоціацію ЄС-Грузія.

Всесвітня організація цивільної авіації ООН раніше висловила занепокоєння щодо безпеки російських літаків та російського авіаційного сектору у цілому.

Президент РФ Володимир Путін скасував візовий режим для громадян Грузії. Також скасував заборону для російських авіакомпаній на польоти до Грузії.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала таке рішення провокацією. Закликала Раду безпеки запровадити візи для громадян РФ.