У ЄС придумали, як лишити Росію без елітних авто

Головна Сторінка » У ЄС придумали, як лишити Росію без елітних авто

Євросоюз знайшов спосіб зупинити постачання до Росії люксових авто через Білорусь.

ЄС готується посилити санкції проти Білорусі та закрити останню лазівку, яка дозволяла Москві імпортувати розкішні автівки та інші західні товари, заборонені санкціями, пише Financial Times.

“Блок хоче повністю заборонити експортувати в республіку технології та товари, які можуть бути використані у військових цілях. Тепер план належить схвалити всім країнам-членам. Якщо нові санкції буде прийнято 27 державами ЄС, одним із основних потоків, який буде зупинено новими обмеженнями, стануть автомобілі класу люкс. За нинішньої системи європейські автовиробники, як і раніше, можуть продавати свої автомобілі високого класу до Білорусі, але не до Росії”, – йдеться у публікації.

Відповідно до проєкту, з яким ознайомилася Financial Times, нові обмеження, які обговорюють країни-члени ЄС, спрямовані на мінімізацію ризиків обходу.

Нові санкції також заборонять експорт до та через Білорусь технологій і товарів, які можуть використовуватися у військових цілях, а також скрапленого природного газу. ЄС припинить імпорт діамантів із Білорусі, відображаючи нещодавню заборону на каміння російського походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Porsche та Bentley: спалахнуло судно, що перевозило тисячі елітних авто

Попри санкції, до Росії через Білорусь продовжують ввозити автомобілі марок Rolls-Royce та Mercedes-Benz. Для громадянина РФ не становить жодної проблеми придбати люксову машину на території країни.

Щомісячний потік транспортних засобів і запчастин до них із країн ЄС до Білорусі зріс із $50 млн у січні 2022-го до $268 млн у січні 2024 року.

Зараз найбільша складова експорту із ЄС – це Білорусь. Завозяться водночас машини переважно з Німеччини та Польщі.

“Люди в оточенні самопроголошеного президента Олександра Лукашенка, які мали зв’язки з Росією, отримали велику вигоду. Вони багатіють. Ми також знаємо, що таким самим чином предмети розкоші надходять до РФ”, – заявив директор центру Freedom House у Вільнюсі Вітіс Юрконіс.

Елітні бренди авто публічно та офіційно пішли з Росії після повномасштабного вторгнення. Але російські еліти продовжують купувати останні моделі найдорожчих авто, йдеться у розслідуванні журналістів.