Об’єднаний дослідницький центр Євросоюзу розпочав технічне розслідування щодо Telegram.
Йдеться про можливе порушення сервісом закону ЄС про цифрові послуги (Digital Services Act, DSA). Про це повідомляє Financial Times з посиланням на власні джерела.
Telegram, зокрема, звинувачують у неналежному наданні точних даних про кількість користувачів. Месенджер повинен був у серпні передати актуальні цифри, але не зробив цього. Повідомив лише, що платформа “значно менша, ніж 45 млн активних користувачів на місяць у ЄС”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дурова звільнили з-під варти: що це означає
Такі дії суперечить вимогам DSA, пояснили співрозмовники FT. Якщо у платформи більше, ніж 45 млн користувачів з ЄС, це тягне за собою суворіші зобов’язання щодо модерації, дотримання вимог ЄС, стороннього аудиту та обов’язкового обміну інформацією з Єврокомісією.
“У нас є можливість за допомогою наших власних систем та розрахунків визначити, наскільки точні дані про користувачів”, – сказав Томас Реньє, представник Єврокомісії з цифрових питань.
Водночас у Telegram заявили про дотримання законів ЄС, включаючи DSA. Месенджер надав коментар з цього приводу після затримання у Франції засновника Telegram Павла Дурова.
Претензії до нього полягають у неналежній модерації та анонімності користувачів, а також відмові месенджера співпрацювати з європейською владою. У справі Дурова загалом міститься 12 звинувачень, зокрема про співучасть у зберіганні та розповсюдженні дитячої порнографії та наркотиків, шахрайстві та використанні криптовалютних інструментів.
Засновника Telegram Павла Дурова 25 серпня затримали в аеропорту Парижа, коли він вийшов з приватного літака в аеропорту Ле-Бурже.
Міністерство юстиції Франції видало ордер на арешт Дурова в рамках розслідування злочинів, включаючи шахрайство, незаконний обіг наркотиків, кібербулінг, організовану злочинність та пропаганду тероризму.