fbpx

У Європарламенті спрогнозували рік, коли Україна може стати членом ЄС

Головна Сторінка » У Європарламенті спрогнозували рік, коли Україна може стати членом ЄС

Україна може набути повноправного членства в ЄС у 2029 році.

Але для цього обидві сторони мають працювати. Про це сказав депутат Європарламенту, колишній прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс, передає “Європейська правда”.

“Звісно, для цього обидві сторони мають працювати: Україна має робити реформи, а Євросоюз має зібрати політичну волю і повернути амбіції побудови нової європейської архітектури, що передбачатиме членство України, Молдови, а може, і Грузії”, сказав Кубілюс в інтерв’ю.

Він нагадав, що у резолюціях Європарламенту вказано, що переговори з Україною щодо її вступу до ЄС мають розпочатися 2023 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна йде в ЄС: фон дер Ляєн зробила заяву

“І ми хочемо, щоб вони проходили так, як із Центральною Європою. У Литви на переговори з ЄС пішло три роки, у Польщі чотири роки це країна велика, співмірна з Україною”, сказав євродепутат.

З огляду на цей досвід, за його словами, в Європарламенті оцінюють, що переговори з Україною можуть добігти кінця до 2027 року, коли Литва головуватиме в Євросоюзі. Ще рік-два потрібно на ратифікацію договору в усіх 27 членах ЄС.

“Якщо працювати в гарному темпі, то можна сподіватися, що вже 2029 року Україна зможе брати участь у виборах Європейського парламенту як повноцінний член ЄС”, вважає Кубілюс.

Євросоюз надав Україні проміжну оцінку виконання семи критеріїв, отриманих зі статусом кандидата.

У ЄС раніше казали, що оцінку оприлюднять лише восени. Але одним із підсумків саміту Україна-ЄС стала згода Брюсселя зробити це швидше.

Без офіційного документа від ЄС з оцінкою виконання та описом проблем, Україна не може виконати “роботу над помилками”. Через це переговори про членство не могли б розпочатися 2023 року. А 2024 року мають відбутися зміни складу Єврокомісії.

Generated by Feedzy