У Європі фіксують погіршення ситуації з корупцією – дослідження

Головна Сторінка » У Європі фіксують погіршення ситуації з корупцією – дослідження

У Західній Європі та країнах Євросоюзу погіршується ситуація з корупцією.

Такі тенденції фіксуються вперше за понад 10 років. Про це свідчить новий звіт аналітиків Transparency International, повідомляє euronews.com.

Найкращі показники у боротьбі з корупцією мають Данія (90), Фінляндія (87) і Норвегія (84), а найнижчі – Угорщина (42), Румунія (46) та Болгарія (45).

Попри високі позиції в загальному списку, кілька розвинених демократій, зокрема Швеція (82), Нідерланди (79), Ісландія (72) і Сполучене Королівство (71), зафіксували свої найнижчі результати в річному CPI з 2012 року. За оцінками аналітиків, ці країни повинні активізувати зусилля проти корупції, захистивши систему правосуддя від втручання та створивши захист для впливових груп інтересів у політиці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський висловився про корупційні скандали в Україні

Із 31 країни регіону лише шість держав значно покращили свій показник з 2012 року. Це Чехія (57), Естонія (76), Греція (49), Латвія (60), Італія (56) та Ірландія (77). Порівняно з показниками CPI 2015 року Австрія (71), Люксембург (78), Швеція (82) і Велика Британія (71) значно знизилися у рейтингу.

Греція отримала дуже низький бал у списку 2023 року через слабку незалежність судової системи.

Експерти також нагадали про найгучніші корупційні скандали у новітній історії, що стосувалися відмивання грошей через банки в таких країнах ЄС, як Данія (90), Німеччина (78) і Швеція (82). Неспроможність їхніх урядів належним чином здійснювати нагляд за банками є однією з причин створення нового органу для боротьби з відмиванням грошей на рівні ЄС.

Загалом оцінювалась ситуація в 180 країнах і територіях за рівнем сприйняття корупції в державному секторі за шкалою від нуля до 100.

Україна посіла 104 місце серед 180 країн світу в “Індексі сприйняття корупції-2023”, опублікованому міжнародною антикорупційною організацією Transparency International. Показник зростання України склав три бали. Це – один із найкращих результатів за минулий рік у світі.

Загалом із часів Революції Гідності Україна додала 11 балів у дослідженні. Це – найбільший приріст серед держав, які мають статус кандидатів до Європейського Союзу.