За прикладом США у Європі теж висловлююься про заборону Tik Tok.
Впродовж останніх років TikTok у Європі використовували для поширення дезінформації, фейкових новин та впливу на вибори, повідомив міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна, пише ERR.
“Нещодавній яскравий приклад цього стався в Румунії, де через втручання Росії в президентські вибори за допомогою масштабної онлайн-кампанії результати першого туру довелося анулювати. TikTok це не ЗМІ, а зброя впливу”, зазначив Цахкна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: TikTok відновлює обслуговування у США
Припустив, що зібрані дані користувачів можуть потрапити в розпорядження влади Китаю. Також згадав звіт Служби зовнішньої розвідки, в якому йдеться про те, що TikTok збирає великий обсяг даних, які можуть бути використані для розвідки, шантажу чи кібератак.
“З огляду на ці ризики безпеки, слід серйозно розглянути питання про заборону TikTok у Європі”, підсумував міністр.
19 січня соціальна мережа TikTok перестала працювати у США, менш ніж за дві години до того, як офіційна заборона повинна була набути чинності.
Американці, які намагались скористатися додатком, бачили таке повідомлення: “Вибачте, TikTok зараз недоступний. У США набув чинності закон про заборону TikTok. На жаль, це означає, що зараз ви не можете користуватися TikTok”.