fbpx

У Зеленського розкрили подробиці зустрічі зі спецпредставником Китаю

Головна Сторінка » У Зеленського розкрили подробиці зустрічі зі спецпредставником Китаю

Для китайської делегації на чолі зі спеціальним представником уряду КНР у справах Євразії Лі Хуеєм в Офісі президента провели брифінг щодо безпекової ситуації в Україні.

Керівник ОП Андрій Єрмак висловив подяку за підтримку Китаєм суверенітету й територіальної цілісності України, повідомляє пресслужба Офісу президента.

“Він зазначив, що наша країна поважає недоторканність кордонів інших держав, як це передбачено Статутом ООН. Україна у захисті від агресора діє виключно в межах норм міжнародного права та Статуту ООН. До того ж, держава хоче встановити стійкий та справедливий мир, відновити свою територіальну цілісність, як передбачено в українській формулі миру”, йдеться у повідомленні.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба детально розповів про 10 пунктів формули миру президента Володимира Зеленського. Керівник ОП зазначив, що мирний план містить вичерпні відповіді на всі виклики, які створила повномасштабна війна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський поговорив зі спецпредставником Китаю ‒ ЗМІ

“Київ зацікавлений у тому, щоб Китай був залучений до реалізації української формули миру”, заявив Єрмак.

Начальник Головного управління розвідки Мініоборони Кирило Буданов та заступник керівника ОП Роман Машовець поінформували членів урядової делегації КНР про ситуацію на фронті, втрати окупантів та нещодавні масовані ракетні атаки РФ на об’єкти української цивільної інфраструктури, а також спричинені ними жертви серед цивільних.

Омбудсмен Дмитро Лубінець розповів про українських полонених, яких утримує Росія, порушення прав людей і воєнні злочини РФ.

Розповіли китайській урядовій делегації і про зусилля України та партнерів щодо продовження дії “зернової угоди”, яку намагалася зірвати країна-агресорка.

Міністр енергетики Герман Галущенко та посол України в КНР Павло Рябікін наголосили на небезпеці у зв’язку з захопленням ворогом Запорізької атомної електростанції. Вони зауважили, що перебування на станції російської військової техніки та солдатів збільшує ядерні ризики для всього континенту.

16-17 травня Україну відвідав спеціальний представник уряду Китаю Лі Хуей. Ця поїздка відбулася на виконання домовленостей, досягнутих під час телефонної розмови президента Володимира Зеленського та голови КНР Сі Цзіньпіна 26 квітня.

Generated by Feedzy