У Зеленського розповіли про ситуацію із ракетами для Patriot в Україні

Головна Сторінка » У Зеленського розповіли про ситуацію із ракетами для Patriot в Україні

В Україні ще не закінчилися ракети для систем ППО Patriot і німецьких Iris-T.

Однак, відчувається брак критично важливих боєприпасів. Про це у коментарі виданню The Guardian розповів радник керівника Офіса президента Михайло Подоляк.

“Вони безумовно в дефіциті”, – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аналітики сказали, як зменшити залежність України від західної допомоги

При цьому Подоляк нагадав, що Росія застосовує нову тактику нападу на електростанції з використанням “до 10 або 12 ракет одночасно”. Загарбники намагаються оминати системи Patriot та загалом українську протиповітряну оборону.

“Система перевантажена. Тепер ми повинні зрозуміти, чи зможемо ми зберегти систему, чи потрібні нам додаткові системи ППО, особливо проти надзвукових балістичних ракет ракет, і чи зможемо ми відновити зруйновані об’єкти”, – зазначив Подоляк.

За його словами, Заходу слід зрозуміти, що Росія “веде війну проти цивільного населення”.

“Росіяни повністю зруйнували одну з найбільших теплоелектростанцій у Європі. Але ми не бачимо жодних резолюцій Ради безпеки ООН або будь-яких інших подібних заяв”, – додав Подоляк.

Низка країн Європи відмовилася відправити свої системи протиповітряної оборони в Україну попри нещадні атаки з боку Росії. Пояснюють це тим, що їм необхідно зберегти власний оборонний потенціал, пишуть західні ЗМІ.

Україна потребує більшої кількості ракет для систем ППО. І у цьому питанні наша держава повністю залежить від партнерів, заявив речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш.