У ЗСУ розказали, як зупиняють наступ ворога на фронті

Головна Сторінка » У ЗСУ розказали, як зупиняють наступ ворога на фронті

На фронті на Донбасі Збройні сили України продовжують вести бойові дії у жорстких умовах снарядного голоду.

Через брак допомоги від західних союзників Силам оборони не вистачає снарядів, техніки та особового складу. Командири розповіли виданню Spiegel, як їм доводиться економити боєприпаси.

“Інтенсивні бої відбуваються не по всій лінії фронту – є більш гарячі точки, про які мало говорять у ЗМІ, оскільки там ведуть бої низької інтенсивності. На найважливіших ділянках, зокрема, біля Бахмута, Авдіївки та в Запорізькій області, обидві сторони закріпилися на своїх позиціях і прорив фронту там малоймовірний. Водночас на північному сході Вугледара та в Харківській області бої менш інтенсивні, їм приділяється менше уваги”, – йдеться у публікації.

У ЗСУ там гірше оснащення і гостріше відчувається нестача боєприпасів. Іноді снаряди зовсім закінчуються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ зупинили наступ окупантів, ситуація на фронті покращилась – Зеленський

“Ми не зможемо так довго протриматися”, – поділився на умовах анонімності командир артилерії ЗСУ під Вугледаром.

Водночас у боях настала патова ситуація. Загалом українські військові вважають, що повний крах на фронті малоймовірний. Наразі ЗСУ не домагаються великого прогресу, але і росіяни не можуть витіснити їх із позицій. Ворог зміг досягти дуже обмеженого успіху.

Силам оборони доводиться нелегко, поки росіяни наступають по всьому фронту. Зараз українські війська проводять стратегію активної оборони. Вони намагаються зупинити атаки окупантів, а потім завдавати ударів у відповідь.

“Ситуація складна, вона все ж контрольована”, – зазначає джерело в українських спецслужбах.

Російські війська дещо уповільнили просування під Авдіївкою після захоплення міста і кількох прилеглих населених пунктів. Значний сплив на хід бойових дій там має місцевість, яка не сприяє наступу, пише видання The New York Times. За словами аналітиків, тепер російським загарбникам доводиться проводити штурми у відкритих полях “з невеликим прикриттям”.