Удари по об’єктах у глибині РФ наносились українською зброєю – Time

Головна Сторінка » Удари по об’єктах у глибині РФ наносились українською зброєю – Time

Нещодавні атаки на об’єкти в глибині Росії здійснювалися за допомогою зброї, яку виробила Україна.

Сили оборони використовують розробки українських заводів і підпільних майстерень, розповів міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишин, пише видання Time.

Немає часу, щоб випробовувати озброєння на полігоні, а тому його доводиться вперше застосовувати в бойових умовах. За результатами використання вже вносяться необхідні зміни, зазначив він.

Одна ракета “Стугна”, наприклад, вбиває в середньому трьох солдатів противника. Вона коштує $4613. А ось у FPV-дронів співвідношення витрат до знищення ворога становить близько $1650.

“Ви повинні вкласти в дрони якомога більше грошей”, – сказав міністр.

Торік Україна інвестувала близько мільярда доларів у свою вітчизняну програму безпілотників, а у 2024 році ця цифра більш ніж подвоїться. Зараз близько двохсот фірм в Україні виробляють дрони для військових, від стартапів до великих об’єктів радянської епохи.

Здатність України виробляти своє озброєння в достатніх для ведення війни з РФ кількостях буде центральним елементом її стратегії перемоги. Однак перед Києвом стоїть низка викликів, зазначає видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Будемо говорити, що планове знищення боєприпасів” – як росіяни реагують на атаки українців

Україна має поєднати стару і зношену оборонну промисловість із передовими зразками озброєнь і тими можливостями, якими володіють її партнери на Заході.

Оборонна промисловість України має в розпорядженні сотні заводів, проте вони атрофувалися і постраждали від ударів РФ, йдеться в статті.

Президент України Володимир Зеленський просив американського колегу Джо Байдена надати ліцензії для виробництва та ремонту зброї.

“США вважають, що така співпраця можлива, однак її реалізація проблематична. Байден має право надавати ліцензії без схвалення з боку Конгресу. Однак таке рішення має пройти складний процес узгодження в уряді. Також Україна потребує інвестицій у розмірі мільярдів доларів”, – зазначають журналісти видання.

У Туапсе, що в Краснодарському краї РФ вночі проти 25 січня палала нафтобаза Роснєфті. Причиною загоряння стала атака безпілотників. За даними місцевих пабліків, вогонь охопив одну з колон підприємства для переробки палива.

За інформацією Telegram-каналу Mash, нафтобазу в Туапсе було атаковано трьома українськими БПЛА “Бобер”.

До цього українські безпілотники атакували нафтопереробну базу в Усть-Лузі, що в Ленінградській області РФ.

Також на милулому тижні повідомлялося, що Україна атакувала авіаремонтний завод у Смоленській області РФ.

Це підприємство займається виробництвом та ремонтом озброєння, а також авіаційної та військової техніки.