Удари РФ по українській енергетиці: аналітики попередили про небезпеку

Головна Сторінка » Удари РФ по українській енергетиці: аналітики попередили про небезпеку

Якщо Захід затримуватиме надання Україні допомоги у сфері безпеки, її енергетична інфраструктура стане вразливішою до ударів РФ.

Про це, зокрема, заявляють українські енергетики, пише у новому зведенні Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики посилаються на інтерв’ю виконавчого директора приватної енергетичної компанії ДТЕК Максима Тимченка виданню Financial Times.

За його словами, затримання безпекової допомоги послабило здатність України протистояти російським атакам на енергетичну інфраструктуру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У мережі несеться брехня про “не буде ні тепла, ні світла”

Тимченко також розповів, що Україна була готова захистити енергетичну інфраструктуру на початку зими 2023-2024 років. Але в останні тижні дедалі більше російських безпілотників і ракет досягли своїх цілей.

Представник ДТЕК уточнив, що 2024 року російські війська вже 160 разів обстріляли українську енергетичну інфраструктуру. Внаслідок атак понад мільйон домогосподарств і підприємств було знеструмлено.

Аналітики ISW нагадали, що Росія завдала кількох масштабних ударів по Україні у грудні 2023 року, в січні та лютому 2024 року. Загарбники при цьому змусили українські сили використати значну кількість перехоплювачів.

У лютому внаслідок обстрілу постраждала одна з теплоелектростанцій ДТЕК. Серйозно пошкоджено обладнання підприємства. Станція припинила виробництво електроенергії. Обійшлося без постраждалих.