Підписання угоди зі США щодо рідкісноземельних металів має відповідати нормам міжнародного права.
Вона також не повинна суперечити Конституції України. На цьому наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час брифінгу після засідання Ради асоціації Україна-ЄС, передає Gazeta.ua.
Очільнику уряду поставили запитання, чи існують для України так звані червоні лінії у переговорах щодо доступу до надр. Він підтвердив їхню наявність.
“Звісно, у нас є червоні лінії. По-перше, це наша Конституція. По-друге – це наше прагнення до членства у ЄС і наші європейські зобов’язання. Також це міжнародне право. Також ми розуміємо, що це має бути партнерська угода з рівними умовами для обох сторін”, – зазначив Шмигаль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Схоже на довічні репарації – у The Washington Post розкритикували американську угоду щодо копалин
За його словами, Україна наразі формує технічну делегацію, яка вестиме перемовини зі США. До підготовки залучено міжнародні юридичні компанії. Наприкінці тижня представники України вирушать до Сполучених Штатів разом з фахівцем-юристом.
“І, думаю, технічні перемовини триватимуть цими вихідними й наступного тижня, а далі ми побачимо результати. Ми налаштовані оптимістично”, – додав прем’єр.
Міністр фінансів США Скотт Бессент висловив сподівання, що угода між США та Україною щодо корисних копалин буде підписана найближчим часом.
Угода створює економічне партнерство між США та Україною, що не обмежується лише фінансовими грантами, як це було раніше з програмою USAID.
Міністр фінансів підкреслив, що угода надасть можливість США та Україні працювати як рівні партнери, вкладаючи ресурси та технології в спільні проекти. Цей економічний підхід є альтернативою “хижим” китайським угодам, в яких країни не здатні повернути борги.