fbpx

Україна арештувала 12,4 мільярди гривень активів російського мільярдера Фрідмана

Головна Сторінка » Україна арештувала 12,4 мільярди гривень активів російського мільярдера Фрідмана

Суд арештував активи російського олігарха Михайла Фрідмана в Альфа-банку на 12,4 млрд грн.

Про це повідомила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

“Це цінні папери кіпрських компаній, афілійованих із бізнесменом, які були на рахунках в банку”, – написала.

Раніше за клопотанням прокурорів також арештували 469 млн грн коштів з рахунків в Альфа-банку, які вже готувалися до виведення в Росію.

“При цьому з легалізацією особливо не заморочувались. Наприклад, оформили удаваний правочин, за яким за космічну суму придбали фірму з копійчаним статутним капіталом.

Рух коштів у російському напрямку почався за пару тижнів до війни і активізувався з початком повномасштабного вторгнення.

Фрідман і підконтрольні йому бізнесмени використали банк та кіпрські компанії, щоб вивести кошти з-під можливих санкцій та інших примусових заходів”, – розповіла генпрокурорка.

Бізнесменів “спіймали за руки” під час легалізації активів на 1,1 млрд.

Спрацювали прокуратура, Бюро економічної безпеки, Національна поліція, Держфінмоніторинг, Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку і Державною податкова служба України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бунт в ОДКБ: участь в російській агресії не обговорювали

Михайло Фрідман – шостий у рейтингу російських мільярдерів. Його статки оцінюють в $11,8 млрд.

За даними Міністерства фінансів США і західних журналістів Фрідман має тісні зв’язки з президентом країни-агресорки РФ Володимиром Путіним. Має ізраїльське та російське громадянство.

Разом з олігархами Германом Ханом і Павлом Фуксом заснував проєкт “Меморіал Голокосту “Бабин Яр”.

Окрім цього проєкту в Україні із серпня 2015 року розпочався проєкт концепції комплексної меморіалізації Бабиного Яру, яку підготували українські історики за дорученням Кабінету міністрів.

Росія просуває приватний проєкт “Меморіал Голокосту “Бабин Яр” в Україні, щоб дискредитувати нашу країну й народ у світі, повідомляв співпрезидент Асоціації єврейських асоціацій і громад України Йосиф Зісельс.

Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування щодо фінансово-промислової групи, яка пов’язана з російським олігархом Олександром Бабаковим та його партнерами.

12 травня Верховна Рада ухвалила закон про конфіскацію майна фізичних та юридичних осіб РФ і Республіки Білорусь.