Україна і Польща судитимуться зі страйкарями, які блокують рух транспорту через кордон

Головна Сторінка » Україна і Польща судитимуться зі страйкарями, які блокують рух транспорту через кордон

Україна та Польща готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску через мітинг польських перевізників.

Ситуація там фактично критична. Про це в ефірі телемарафону повідомив віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників АсМАП Володимир Балін.

“Ситуація фактично критична, і на сьогодні ми говоримо про те, що маємо юридичну підтримку уже в Польщі. Адвокати отримали два завдання. Перше завдання – якнайшвидше розблокувати ситуацію. Друге завдання – з’ясувати, хто винен і хто буде сплачувати ці збитки. Ми над цим працюємо разом із нашими колегами”, – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У черзі близько 2,4 тис. вантажівок: у ДПСУ розповіли про ситуацію на кордоні з Польщею

Балін висловив упевненість, що ці позови будуть подані найближчим часом.

“Перевізники уже готують позови. І є польські юристи, які готові в Польщі ці позови подавати до страйкарів. Завтра увечері ми будемо мати інформацію стосовно дозволів (на блокування кордону, – Gazeta.ua) – хто давав дозвіл, хто запитував, на яких підставах. І все це ляже в основу”, – сказав він.

6 листопада польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску “Краківець-Корчова”, “Ягодин-Дорохуськ” і “Рава-Руська-Хребене”.

Вони вимагали заборонити реєстрацію у Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом; відновити видачу дозволів на в’їзд до ЄС для українських перевізників; відключити польські автомобілі та автомобілі з ЄС зі системи єЧерга з української сторони.

Черги на в’їзд перед заблокованими пунктами пропуску на українсько-польському кордоні сягали 40 км.