Україна і Румунія підписали безпекову угоду. Буде нова система Patriot

Головна Сторінка » Україна і Румунія підписали безпекову угоду. Буде нова система Patriot

Президент України Володимир Зеленський і президент Румунії Клаус Йоханніс підписали у Вашингтоні угоду про співробітництво між країнами у сфері безпеки.

Про це повідомив сайт глави держави.

Румунія передасть Україні систему Patriot, підтримуватиме нашу країну з тією ж динамікою, що й упродовж 202224 років, а також сприятиме максимально швидкому транзиту всієї необхідної техніки своєю територією до України, пише сайт президента.

У документі є конкретні пункти співпраці для зміцнення безпеки у Чорноморському регіоні. Румунія допомагатиме Україні у розмінуванні Чорного моря і надаватиме підтримку через інструменти ЄС і НАТО.

Офіційний Бухарест разом із партнерами також допомагатиме навчальному центру F-16 для підготовки українських пілотів, сприяючи таким чином коаліції спроможностей військово-повітряних сил. Румунія підтримуватиме оборонну промисловість нашої країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни атакують вздовж майже усієї лінії фронту і хочуть просунутися углиб України – Генштаб

Окремі блоки документа стосуються розвідки і контррозвідки, кібербезпеки, інформаційної безпеки, гуманітарного розмінування, санкцій, відновлення і відбудови України.

Крім того, в угоді зафіксований механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної російської агресії проти нашої країни або значної ескалації.

Україна і Румунія уклали безпекову угоду на виконання Спільної декларації G7 про підтримку України від 12 липня 2023 року.

Україна підписала 23 двосторонні безпекові угоди: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Люксембургом і Румунією.