Україна може втратити частину території через глобальне потепління

Головна Сторінка » Україна може втратити частину території через глобальне потепління

Глобальне потепління може спричинити кліматичні катаклізми в Україні

Якщо глобальна температура підвищиться на 2°С – зміна клімату стане невідворотною, сказала синоптикиня відділу метеопрогнозів Українського гідрометеорологічного центру Олена Палагнюк, передає “Телеграф”.

“Ну то й що, – скажете ви, – будемо вирощувати банани. А от і ні. Глобальне потепління і зміна клімату – це не про екзотичні фрукти на Поліссі. Це про сильну спеку, затяжні посухи, лісові пожежі, надзвичайні зливи, повені та потопи. А разом з цим – дефіцит води та їжі, кліматичні біженці”, – наголосила вона.

Зміну клімату варто сприймати як стихійне лихо і реагувати на нього відповідно.

Україні глобальне потепління загрожує втратою територій. Через танення льодовиків рівень води ще ніколи не був таким високим.

“Морська крига на полюсах тане з небувалою швидкістю, а вона є надзвичайно важливою для клімату, тому що береже від танення материкові льодовики. Коли почнуть танути й вони, рівень океану підніметься ще вище і під воду потраплятиме дедалі більше низинних територій материків”, – вказала експертка.

Найуразливішими є острови, але й південь України у зоні ризику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як глобальне потепління впливає на передчасні пологи. Науковці б’ють на сполох

“Низинні прибережні території півдня можуть піти під воду. Мова йде про близько 1 мільйон гектарів території. Це селища, туристичні зони, об’єкти інфраструктури та різного типу господарювання, заповідники та екологічно небезпечні об’єкти”, – попередила Палагнюк.

Коли це станеться, залежить від темпів глобального потепління.

“Ймовірно, ми цього не застанемо, а наші діти та онуки, цілком можливо, стануть свідками цих змін”, – додала синоптикиня.

2023 рік був найтеплішим за останні 125 тис. років. Останні дані показали, що жовтень-2023 також став найспекотнішим у світі за цей період.

Зміна клімату підживлює все більш руйнівні природні катаклізми. Цього року це були повені, які забрали життя тисяч людей в Лівії, сильна спека в Південній Америці і найсильніший за всю історію сезон лісових пожеж в Канаді. Науковці б’ють на сполох. Якщо не зупинити викиди парникових газів в атмосферу, температура на планеті буде швидко зростати – і це відчує кожен.