Україна не отримує допомогу США через Трампа – WP

Головна Сторінка » Україна не отримує допомогу США через Трампа – WP

Кандидат у президенти США Дональд Трамп перешкоджає виділенню коштів для оборони України.

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон знає, що прихильники Трампа готові скинути його, якщо він наважиться надати допомогу Україні. Про це у колонці для The Washington Post написав старший науковий співробітник Ради з міжнародних відносин Макс Бут.

Але якби Ніккі Хейлі була ймовірною кандидаткою від Республіканської партії, пакет допомоги давно б ухвалили.

“Ні для кого не секрет, що Трамп проросійський – і, зокрема, у відношенні до Володимира Путіна. Обраний за допомогою Росії у 2016 році, Трамп ніколи, ніколи не критикує російського диктатора, навіть після нещодавньої смерті лідера опозиції Олексія Навального в російській колонії. Трамп пройшов шлях від запрошення Росії у 2016 році до втручання у вибори в США, а у 2024 році запросив Росію вторгнутися в країни НАТО, які недостатньо платять за захист”, – пише він.

При цьому Трамп зі зневагою ставиться до України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Трамп збирається “закінчувати війну” – Bloomberg дізнався

“У Трампа є довгий і тривожний досвід використання російської пропаганди та поширення божевільних теорій змови про Україну – країну, яку Путін, як і багато росіян, розглядає як норовливу провінцію матінки-Росії”, – вважає Бут.

Повномасштабне вторгнення Росії 24 лютого 2022 року Путін Трамп назвав “геніальним”, “розумним” і “підкованим” актом, а згодом заявляв, що завершить війну в Україні “за один день” – чого можна було б досягти, лише змусивши Київ капітулювати.

“Яким би не був фактичний процес мислення Трампа – і, правда, важко розшифрувати його часто суперечливі та конспірологічні заяви кінцевий результат очевидний: він перетворив Республіканську партію, яка колись пишалася тим, що протистояла “імперії зла”, на пуделя Путіна. Втручання Кремля у вибори в США 2016 року, яке могло сприяти перелому в боротьбі, в якій Трамп виграв із мізерною перевагою, може виявитися однією з найбільш значущих таємних дій в історії. Це може дозволити російському диктатору здобути у Вашингтоні перемогу, яку його війська не змогли здобути на полі бою”, – підсумував Бут.

Трамп уже неодноразово виступав проти допомоги Україні, хвалив Путіна та лякав світ ядерною війною.

На початку квітня Трамп також зганьбився заявою про війну в Україні та російського диктатора Володимира Путіна. В інтерв’ю Fox News він сказав, що чудово порозумівся з Путіним, будучи при владі, і впевнений, що Росія виграє війну в Україні.