fbpx

Україна отримає 1,7 мільярда фунтів кредиту від Британії

Головна Сторінка » Україна отримає 1,7 мільярда фунтів кредиту від Британії

Україна отримає від Великої Британії кредит на суму 1,7 млрд фунтів стерлінгів для розвитку Військово-морських сил.

Відповідний кредит надається України терміном на 10 років. Про це повідомив ZN.UA.

12 листопада у Лондоні посол України у Великій Британії Вадим Пристайко за дорученням Кабміну підписав українсько-британську рамкову угоду, яка передбачає виділення коштів на будівництво восьми ракетних катерів, придбання у Сполученого Королівства двох тральщиків і створення в нашій країні двох військово-морських баз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримає $350 млн кредиту на відновлення економіки

Домовленості між Україною та Британією щодо розвитку та зміцнення Військово-морських сил досягли минулого року. Під час торішнього візиту президента України Володимира Зеленського до Сполученого Королівства підписали меморандум про посилення співпраці між країнами у військовій та військово-технічній сферах. Зокрема меморандум передбачав залучення фінансування Британського експортно-кредитного агентства (UKEF) у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів.

Україна отримає кредит від агентства експортного фінансування Сполученого Королівства на проведення ПЛР-тестів. У рамках державних зовнішніх запозичень Україна зможе залучити до 21 млн фунтів стерлінгів для закупівлі наборів для проведення 4 млн тестувань.