Інвестиційний фонд, створений Україною спільно зі Сполученими Штатами для розвитку видобувної галузі, може стати не лише інструментом економічного зростання, а й додатковим важелем для залучення нової військової допомоги від США.
Про це повідомив заступник міністра економіки України Тарас Качка під час зустрічі з журналістами у Вашингтоні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угода США та України про надра не принесе швидких прибутків – Reuters.
За його словами, хоч головна мета фонду підтримка проєктів у сфері надрокористування, він має потенціал поглибити оборонне партнерство з американською стороною.
Детальніше про механізм роботи розповів інший заступник міністра, Ігор Соболєв.
Він зазначив, що майбутні поставки військової допомоги від США можуть враховуватися як внески до фонду. Це означає, що чим більше допомоги надає американська сторона, тим вищою буде її частка в потенційних прибутках, які фонд отримає в майбутньому.
Водночас Мінекономіки уточнило: в рамках чинної угоди не буде враховано вже надану допомогу – лише ту, яку Україна отримає надалі.
Згідно з документом, фінансування фонду формуватиметься з роялті, ліцензійних платежів та доходів від угод про розподіл продукції у сфері видобутку мінеральних ресурсів.
Україна і США підписали угоду про економічне співробітництво (угоду про надра). Підписи під документами поставили міністр економіки України Юлія Свириденко і глава Мінфіну США Скотт Бессент.