Україна отримає від США новітні бомби GLSDB. ЗМІ назвали терміни поставки

Головна Сторінка » Україна отримає від США новітні бомби GLSDB. ЗМІ назвали терміни поставки

Українські військові отримають від США високоточні реактивні снаряди малого діаметра наземного базування GLSDB.

Нова зброя буде відправлена в Україну вже в середу, 31 січня. Про це пише Politico.

Такого озброєння ще навіть не існує в американській армії. Проте Пентагон успішно випробовував нові снаряди для України. Перша партія реактивних снарядів буде адаптована для ураження цілей на відстані близько 150 кілометрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Україні потрібні дрони і боєприпаси” – що Залужний написав для Заходу

“Це дає їм (Силам оборони, – Gazeta.ua.) глибший ударний потенціал, якого вони не мали, це доповнює їхній арсенал далекобійного вогню”, – сказав американський чиновник, з яким спілкувалися журналісти видання.

Речник Пентагону генерал Патрік Райдер підтвердив, що США нададуть українським військовим бомби GLSDB. Проте Міноборони США не розкриватиме терміни їх поставок. Право повідомляти про будь-які поставки Пентагон залишає Україні.

“Стосовно бомб малого діаметра. Як ми заявили ще минулого року, ми забезпечимо Україну GLSDB в межах наших зусиль, які фінансуються Ініціативою сприяння безпеці України. З міркувань оперативної безпеки ми не будемо підтверджувати конкретні терміни”, сказав Райдер.

GLSDB – це 130-кілограмова бомба з ракетним двигуном, призначеним для запуску з систем HIMARS або M270. Після запуску та досягнення оптимальної висоти вона розкладає крила і перетворюється на мініатюрний планер, що дозволяє їй пролетіти до 150 кілометрів.

Вперше США оголосили про надання Україні бомб GLSDB у лютому 2023 року. Одразу після цього російські окупанти здійняли істерику через те, що у глибокому тилу на відстані більше 100 км від лінії фронту спостерігалась масова “бавовна”.