fbpx

Україна підготувала для Гааги повідомлення про “паради полонених” на Донбасі

Головна Сторінка » Україна підготувала для Гааги повідомлення про “паради полонених” на Донбасі

Генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала повідомлення до Міжнародного кримінального суду про “паради військовополонених” і руйнування мостів на Донбасі.

Вона провела перше засідання Міжнародної ради експертів щодо злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту за участю її іноземних членів, написала вона у Facebook.

“Цей дорадчий орган зробить нас ефективнішими в розслідуванні й притягненні до відповідальності за воєнні злочини й злочини проти людяності в окупованих Криму й Донбасі”, – написала Венедіктова.

Подання стосується проведення окупантами “парадів військовополонених”. В офісі генпрокурора звернули увагу на “парад” 24 серпня 2014 року, учасниками якого стали 53 полонених, захоплення в полон 101 військовослужбовця батальйону “Донбас” і “марш” 22 січня 2015-го, учасниками якого стали 20 полонених військових.

“Наших бійців привселюдно водили окупованим Донецьком під камери російських ЗМІ. До них застосовували фізичне насильство з метою публічного покарання і зображення для преси їхнього безпорадного стану. Військовополоненим постійно погрожували вбивством, а присутність озброєних учасників незаконних збройних формувань на “парадах” ще більше переконувало їх, що погрози реалізують”, – пише Венедіктова.

Прокурори вважають, що ці факти мають попередньо кваліфікувати за статтею – Посягання на людську гідність, у частині образливого й принизливого поводження Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Інше повідомлення стосується руйнування мостів у Донецькій і Луганській областях України. Вказали про 43 інциденти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Полонені на Донбасі пережили групове зґвалтування. Забирали людей без геніталій” – Геращенко

Міжнародний кримінальний суд має юрисдикцію щодо відкриття розслідування воєнних злочинів.

У Гаазі Арбітражний трибунал розпочав слухання щодо юрисдикції у справі України проти Росії щодо захоплення кораблів у Керчинській затоці. У листопаді 2018 року Росія захопила українські судна “Нікополь”, “Бердянськ”, “Яни-Капу” і 24 українських моряків.