fbpx

“Україна повинна бути в НАТО” – Кіссінджер пояснив, чому змінив свою позицію

Головна Сторінка » “Україна повинна бути в НАТО” – Кіссінджер пояснив, чому змінив свою позицію

Колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер змінив свою позицію щодо членства України в НАТО.

Тепер він вважає, що миру в Європі неможливо досягти без приєднання України до військового блоку під проводом США. Про це Кіссінджер сказав в інтерв’ю виданню The Economist.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кіссінджер змінив думку і виступив проти територіальних “подарунків” для Росії

“По-перше, Росія більше не є традиційною загрозою, якою була раніше. А по-друге тепер ми озброїли Україну до такої міри, що вона стане найбільш озброєною країною з найменш досвідченим стратегічним керівництвом у Європі. Якщо війна закінчиться так, як вона, імовірно, закінчиться, коли Росія втратить багато своїх завоювань, але збереже Севастополь, у нас може бути незадоволена Росія, але також і незадоволена Україна іншими словами, баланс незадоволеності. Тому для безпеки Європи краще мати Україну в НАТО, де вона не зможе ухвалювати національні рішення щодо територіальних претензій”, пояснив він.

Колишній держсекретар США додав, що в розмові з російським диктатором Володимиром Путіним сказав би, що вступ України до НАТО безпечніший і для нього.

Політик вважає, що позиція європейських країн щодо членства Києва є “шалено небезпечною”.

“Європейці кажуть, що ми не хочемо їх у НАТО, тому що вони занадто ризиковані, і тому ми озброїмо їх до біса та дамо їм найсучаснішу зброю. Як це може спрацювати?… Рішення залишити відкритим членство України в НАТО було дуже неправильним і нерозумним”, риторично запитав він.

За словами Кіссінджера, можливість прийняття України, яку росіяни вважають “найбільш близьким їм молодшим братом”, до очолюваного США альянсу стала “остаточним поворотним моментом” для Путіна, коли він вирішив направити війська до сусідньої країни в лютому 2022 року.

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі ексдержсекретар США Генрі Кіссінджер заявив, що Україна повинна йти на переговори з Росією, навіть якщо треба віддати частину своєї території.

Президент України Володимир Зеленський порівняв цю пропозицію із закликами деяких європейських країн піти на територіальні поступки Гітлеру перед початком Другої світової війни.

Восени минулого року Кіссінджер наполягав на тому, що “спроба включити Україну до НАТО не була мудрою американською політикою”. Він сказав, що розширення блоку на схід після розпаду Радянського Союзу в 1991 році фактично зняло історичний “пояс безпеки” Росії, але наполягав, що це не є виправданням для “раптового нападу” Росії на Україну.

Generated by Feedzy