Україна проти нової угоди зі США щодо корисних копалин: “Ми не будемо платити борг”

Головна Сторінка » Україна проти нової угоди зі США щодо корисних копалин: “Ми не будемо платити борг”

Україна заявила, що угода про корисні копалини, запропонована Сполученими Штатами, значно відрізняється від попередніх домовленостей.

Один з високопосадовців зазначив, що документ створює враження, ніби Україна вела війну з США, програла, була підкорена і тепер змушена виплачувати репарації на довічно, пише The Washington Post.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна повинна повернути $123 млрд: Трамп вносить нові вимоги в угоду про надра

Проєкт угоди, що був підготовлений Вашингтоном і має 55 сторінок і дійсно містить важливі положення. Зокрема, в угоді не передбачені жодні гарантії безпеки, а всю допомогу США, надану Україні під час війни, розглядають як борг, який необхідно погасити з прибутків від угоди.

Документ також надає США право першої пропозиції щодо інвестицій в енергетичний сектор та корисні копалини, що фактично дозволяє Вашингтону контролювати ці галузі.

Один з українських чиновників зауважив, що цей проєкт викликає серйозне занепокоєння, оскільки переоцінює попередні гранти США як позики, які потрібно повернути.

“Цей варіант угоди не має шансів на підписання. Як можна погодитися на таке? Вони можуть погодитися на будь-що, якщо не досягнуть значущих результатів. Або ж вони намагаються діяти зухвало, або ж ставлять максимальні вимоги, щоб потім зменшити їх до мінімуму”, – висловив припущення один з чиновників.

Президент України Володимир Зеленський також підкреслив, що Україна не визнаватиме військову допомогу США як борг.

Адміністрація президента США Дональда Трампа внесла в угоду про надра вимогу до України відшкодувати всю допомогу, надану Штатами після початку повномасштабного вторгнення Росії в 2022 році.

Згідно з документом, Україна повинна компенсувати США суму всієї наданої допомоги – бюджетної, військової та гуманітарної, на загальну суму $123 млрд, як оцінюється Інститутом Кіля. Основна частина цієї допомоги була спрямована на військову підтримку, включаючи закупівлю озброєння у американських виробників та поповнення запасів Пентагону.