Україна та Нідерланди погодили нову оборонну співпрацю на понад €480 млн

Home Новини звідусіль Україна та Нідерланди погодили нову оборонну співпрацю на понад €480 млн

У четвер, 16 квітня, президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Нідерландів Роб Єттен підписали угоду про оборонну співпрацю.

Сторони узгодили спільний розвиток у сфері оборонпрому. Зокрема Україна та Нідерланди співпрацюватимуть у виробництві БПЛА та систем РЕБ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль міг зробити хитрий хід заявами про дрони – експерт

За словами Зеленського, Україна запропонувала Нідерландам Drone Deal – формат спеціальної угоди про партнерство у сфері безпеки. Пропозиція передбачає розвиток безпілотних технологій та комплексне посилення системи захисту повітряного простору.

Єттен на пресконференції за підсумками зустрічі у Мідделбурзі оголосив про інвестиції у розмірі 482 млн на розвиток українського оборонно-промислового комплексу.

Він зазначив, що нідерландська промисловість відіграватиме значну роль у проєкті та допоможе Україні швидше розпочати проєкт із виробництва дронів.

“Ми інвестуємо 482 млн в оборону… Україні це необхідно для протистояння російській агресії”, – сказав Єттен.

За підсумками переговорів сторони підписали документи про старт першого проєкту спільного виробництва. Профільні команди опрацьовують деталі подальших кроків у рамках проєкту оборонної промисловості України та Нідерландів.

14 квітня Україна та Німеччина підписали пакет оборонних угод на 4 млрд. Він передбачає посилення ППО, розвиток далекобійних спроможностей і спільне виробництво дронів.

Домовленості досягли під час переговорів міністра оборони України Михайла Федорова з міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом.

Німеччина профінансує контракт на кілька сотень ракет до Patriot, що має посилити захист міст і критичної інфраструктури. Окремо сторони погодили 300 млн інвестицій у розвиток далекобійних спроможностей, що дозволить нарощувати виробництво української зброї.

У грудні 2025-го Україна та Нідерланди уклали угоду про спільне виготовлення безпілотників.

Документ був підписаний у Брюсселі під час зустрічі Ради ЄС.

“Україна та Нідерланди будуть спільно виробляти дрони в обох країнах. Разом із моїм українським колегою Денисом Шмигалем я підписую угоду про спільне виробництво (Build With Ukraine). Це зміцнює нашу спільну безпеку, стійкість та інноваційність”, – розповів міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс.