Україна та США працюють над новою угодою щодо рідкісноземельних елементів: Сибіга поділився подробицями переговорів

Головна Сторінка » Україна та США працюють над новою угодою щодо рідкісноземельних елементів: Сибіга поділився подробицями переговорів

28 березня Україна отримала від США новий текст угоди щодо рідкісноземельних металів.

Наразі триває опрацювання документа. Про це повідомив голова Міністерства закордонних справ (МЗС) Андрій Сибіга під час спільної пресконференції із литовським колегою Кястусісом Будрісом, передає Gazeta.ua.

“Міністерство закордонних справ 28 березня дипломатичними каналами отримало новий текст так званої угоди щодо мінеральних ресурсів від американської сторони. Як відомо, українська сторона була готова підписати раніше напрацьовану рамкову угоду. Зараз ми отримали пропозицію на розвиток і відповідно новий текст угоди”, – сказав він.

За словами Сибіги, Україна має своє законодавство щодо опрацювання такого типу документів. Відповідно, були здійснені необхідні процедури для початку проходження внутрішньодержавних необхідних процедур.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна повинна повернути $123 млрд: Трамп вносить нові вимоги в угоду про надра

“Теж підтверджую вам, що ми розпочали вже консультації з американською стороною щодо тексту угоди. Відбувся вже один раунд цих консультацій. Українська сторона налаштована на укладення документа, який би відповідав обопільно національним інтересам як США, так і України”, – зазначив голова МЗС.

Він додав, що текст угоди, який передбачатиме подальшу посилену присутність потужного американського бізнесу також буде внеском у безпекову інфраструктуру України.

“Це завжди важливо, посилення присутності американського бізнесу на території України. Тому цей процес триватиме, і ми будемо працювати з американськими колегами для досягнення взаємоприйнятного тексту для підписання”, – підсумував міністр.

Україна планує внести зміни до майбутньої угоди зі США. Київ прагне отримати гарантії збільшення обсягу американських інвестицій.

Проєкт угоди, з яким ознайомилося медіа, передбачає надання Вашингтону контролю над ключовими майбутніми інвестиціями в українську інфраструктуру та видобуток корисних копалин. Жодних часових обмежень у документі не передбачено.

Україна стурбована тим, що угода може ускладнити її шлях до ЄС. До того ж у нинішньому вигляді документ містить вимогу про повернення всієї військової та економічної допомоги, наданої США після вторгнення Росії.