Україна має можливість скористатися міжнародним досвідом і підтримкою для покращення ветеранської політики, яка стосується учасників бойових дій, що тривають на території нашої держави. Таку думку висловив експерт Олексій Вороненко в Facebook.
Він взяв участь у конференції “Дієва ветеранська політика для України: міжнародний досвід та план дій”, де познайомився з ветераном АТО, учасником російсько-української війни, головою ГО “Вільні та вірні”, підполковником Віталієм Герсаком, який ініціював міжнародний проєкт з адаптації американського досвіду ветеранської політики до українських реалій.
“Це був погляд і думка саме ветерана війни про те, чому політика держави у ставленні до цієї швидко зростаючої соціальної групи нашого суспільства кульгає і що, на думку ветеранів, потрібно робити, щоб виправити ситуацію”, – написав Воронін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні з’явиться Єдиний держреєстр ветеранів
Він додав, що виступи учасників конференції переконали його в тому, що нам таки є чому повчитись у американської сторони, а також що варто спільно з міжнародними партнерами, а не самотужки, шукати відповіді на нові виклики ветеранської політики.
Саме тому американські та українські експерти продовжать співпрацю, результатом якої стане розробка Плану дій з адаптації досвіду ветеранської політики США до українських реалій. Цей план у квітні буде представлено на черговій міжнародній конференції у Вашингтоні, після чого його дадуть на ознайомлення та розгляд конгресменам США та українському уряду.
Вороненко висловив надію, що цей проєкт допоможе знайти найкращі рішення для покращення ветеранської політики в Україні.
29 лютого у Києві та Вашингтоні відбулась конференція “Дієва ветеранська політика для України: міжнародний досвід та план дій”. Її організаторами виступили ГО “Вільні та вірні” в партнерстві з Інститутом демократії та розвитку “Політа”, ГО “US-Ukrainian Activists” та ГО “Білас стрічка Україна”.
Участь у конференції взяли представник Міністерства у справах ветеранів США Принс Тейлор і представники Мінветеранів України, зокрема заступник міністра Оксана Сивак. Від американської сторони виступили президентка TAPS Бонні Керролл, ветеран війни в Афганістані, директор Американо-Українського ветеранського мосту Джон Чунінг, керівник Tiger International Advisors, експрацівник Міноборони США Андре Холліс, керівник Sachem Head Homeowners Association Натан Вайт-Війсон та інші. Українську сторону представляли президент Асоціації реабілітаційного менеджменту, професорка Ольга Юшковська, український військовий, генерал-майор, начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил України Владислав Клочков, народний депутат Людмила Буймістер, професор Володимир Тарабара та інші.