Україна вже має технологічну відповідь на атаки Shahed – Федоров

Головна Сторінка » Україна вже має технологічну відповідь на атаки Shahed – Федоров

Україна успішно впроваджує технологічні рішення для протидії російським дронам-камікадзе типу Shahed.

Найефективнішим засобом захисту наразі є дрони-перехоплювачі, заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю “РБК-Україна”.

“Можу лише повторити слова президента: рішення знайдене, воно масштабується, і над його реалізацією працює не одна компанія. Ми чітко розуміємо, що робити далі”, – наголосив міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Є прорив у розробці перехоплювачів ворожих дронів” – Федоров

За його словами, технічні команди вже працюють над наступним етапом – створенням рішень проти швидкісних реактивних дронів і адаптацією систем до складних погодних умов, зокрема хмарності.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров окреслив подальші етапи розвитку військових безпілотників.

Федоров зазначив, що сучасні FPV-дрони та коптери поступово навчаться діяти без зв’язку, вражати цілі з високою точністю, а згодом – працювати в мережі, як єдиний “рій”. Водночас він наголосив: для технологічного прориву потрібні не лише ентузіасти, а й інженери, науковці та добре розвинена інфраструктура.