Україна заборонить будь-яке транспортне сполучення з РФ

Головна Сторінка » Україна заборонить будь-яке транспортне сполучення з РФ

Кабінет міністрів внесе на розгляд Ради національної безпеки і оборони пропозиції щодо заборони на 50 років будь-якого транспортного сполучення з Російською Федерацією – автомобільного, залізничного, авіаційного і суднохідного.

Про урядове розпорядженні від 19 січня повідомила “Економічна правда”.

Документом передбачена:

заборона прямого повітряного сполучення з Україною, а також використання повітряного простору України та повітряного простору над відкритим морем, для всіх видів прямих і транзитних польотів повітряних суден, власниками (експлуатантами) яких є юридичні особи – резиденти РФ;

заборона в’їзду в Україну автотранспортних засобів (автобусів, вантажних автомобілів), зареєстрованих на території РФ;

заборона ввезення на митну територію України в усіх митних режимах залізничного рухомого складу (вагонів усіх видів, локомотивів) для осіб, пов’язаних з державою-агресором, а також рухомого складу, що взятий на облік залізницями РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий оборонний пакет і не тільки: про що Зеленський з Туском домовилися у Києві

Також передбачена заборона плавання у внутрішніх водах України та заходження до морських портів України:

суден під прапором РФ;

суден, власником/судновласником яких є громадяни РФ, юридичні особи, які зареєстровані на території РФ, юридичні особи, кінцевими бенефіціарними власниками, членами чи учасниками (акціонерами) яких є громадяни РФ фізичні та юридичні особи, стосовно яких застосовано санкції;

суден, що здійснювали заходження до портів, розташованих на тимчасово окупованих територіях України;

суден, що перебувають під наглядом установи “Російський морський регістр судноплавства” (Russian Maritime Register of Shipping’s) та установи “Російський річковий регістр” (Russian River Register).

Понад 75% українців підтримують після перемоги України й деокупації територій повний розрив усіх стосунків із РФ. Також підтримують цілковиту заборону в’їзду росіян в Україну, повідомляли соціологи.