Україна запропонувала Польщі, Угорщині і Словаччині “зерновий” компроміс

Головна Сторінка » Україна запропонувала Польщі, Угорщині і Словаччині “зерновий” компроміс

Кабінет міністрів України пропонує країнам-сусідам компромісний сценарій щодо експорту зерна.

Про це у вівторок заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомив сайт уряду.

Компроміс полягає у тому, що Україна впровадить ефективні заходи контролю та верифікації за експортом чотирьох груп товарів.

“Ми будемо надавати ЄС та сусідам митні дані щодо експорту визначених товарів і будемо збирати дані про кінцевий пункт відправлень у системі електронної черги”, заявив прем’єр.

Ключова пропозиція запровадження системи верифікації на експорт визначених агротоварів до п’яти держав-членів ЄС, сказав Шмигаль.

“Ми обговорюємо цю пропозицію з Єврокомісією”, повідомив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар, євро, злотий: Нацбанк оновив курс валют на 19 вересня

“Минулого тижня Єврокомісія скасувала обмеження на імпорт українського продовольства. На жаль, наші західні сусіди Польща, Словаччина та Угорщина вдалися до односторонньої блокади. Це удар по нашій економіці, самих принципах роботи Євросоюзу, світовій продовольчій безпеці”, заявив Шмигаль.

Якщо Польща, Угорщина, Словаччина не погодяться на узгоджені з Єврокомісією заходи, то Україна буде вводити дзеркальні або взаємні торгові обмеження, сказав прем’єр.

“Найважливіше пам’ятати ми всі на одному боці європейських цінностей і демократії. А по інший бік російський тероризм, варварство і диктатура. У таких умовах мусимо бути єдиними, підсилювати одне одного та протидіяти ворогу разом”, заявив Шмигаль.

15 вересня Словаччина, Польща та Угорщина в односторонньому порядку запровадили заборону на імпорт сільськогосподарських товарів з України.

Європейська комісія ухвалила не продовжувати рішення щодо заборони на ввезення товарів з України. Також зазначила, що Україна має вжити заходів, щоб запобігти будь-яким викривленням ринку у сусідніх державах-членах блоку.

Україна подала позов до Світової організації торгівлі.