В Україні завершують підготовку до запуску виробництва компонентів ядерного палива на базі технологій компанії Westinghouse.
Очікується, що ключове обладнання для нового напрямку буде встановлено найближчим часом, передає Міністерство енергетики України.
Американська Westinghouse Electric Company та український “Енергоатом” підписали нові угоди щодо впровадження спільного виробництва паливних збірок для реакторів типу ВВЕР. За даними пресслужби Міністерства енергетики України, це рішення зміцнить енергетичну безпеку держави та сприятиме повній відмові від російських постачань ядерного палива.
Міністр енергетики Герман Галущенко наголосив, що домовленість із Westinghouse є важливою віхою на шляху до повної енергетичної самостійності. Він підкреслив, що виробництво тепловиділяючих збірок за західними стандартами дозволить зламати залежність України від російських паливних джерел.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Міненерго назвали ситуацію в енергетиці та рівень споживання
“Ця домовленість є ще одним стратегічним кроком на шляху до енергетичної незалежності України”, – заявив міністр.
На початку цього року один з заводів “Енергоатому” був офіційно сертифікований Westinghouse як виробник компонентів для реакторів ВВЕР-1000. Це рішення стало відправною точкою для запуску високотехнологічного виробництва ядерного палива безпосередньо в Україні.
У рамках подальшої співпраці також передбачено будівництво дев’яти сучасних реакторів нового покоління типу III+. Вони вирізняються пасивною системою безпеки, модульною конструкцією та високим рівнем ефективності.
Кияни винні за комуналку мільйони. У КМДА розповіли про масштаби боргів за тепло.