Україні нині вкрай не вистачає людей на фронті. А мобілізація ледь покриває втрати.
Про це в інтерв’ю Radio NV розповів колишній командир роти батальйону “Айдар” Євген Дикий.
За його словами, про це часто говорять військові.
“Коли я спілкуюсь, приміром, із мінометниками, і мені хлопці кажуть: нам нарешті довезли стільки, скільки ще не було за цю війну боєприпасів, і ми розносимо орківський опорник, а зайти на нього нікому, бо піхота скінчилася. І, на жаль, подібні речі я чую, м’яко кажучи, це не якийсь один випадок, який мене сильно здивував”, – сказав Дикий.
Поточна ж мобілізація, за його словами, “ледь-ледь покриває втрати”.
“Нам потрібна саме потужна хвиля мобілізації, аби хоча б один раз, уперше за війну, створити чисельну перевагу над ворогами. Ми ще жодного разу не воювали переважною чисельністю, ми весь час воюємо в меншості”, – зазначив Дикий.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міноборони планує через місяць запустити смарт-мобілізацію
Хоча в Україні нині мобілізовано близько мільйона людей – 800 тисяч до ЗСУ та 200 тисяч до інших збройних формувань – насправді безпосередньо на фронті перебувають менше людей, ніж Росія сконцентрувала окупантів.
“400 тисяч – це саме кількість орків у чотирьох окупованих областях, і все. Це реально воююча армія на фронті та її найближчий тил, у межах десятків кілометрів. У ті 400 тисяч не входить уся їхня логістика, всі їхні штаби, все їхнє тилове забезпечення. До речі, не входить жоден їхній поранений, бо їх одразу вивозять і вони далі в цю цифру не включаються, вся їхня медицина. А в нас мільйон – це всі. Це і воююча армія на фронті, і весь північний кордон, де доводиться тримати чимало військ, і сотні тисяч поранених бійців, які лікуються, але не знімаються зі штатки, бо мають потім після лікування повернутися до своєї частини. Усі військові госпіталі, тилова логістика, всі склади і навіть військкомати – от це все наш мільйон. Це зовсім не те ж, що мільйон на фронті”, – розповів Дикий.
За його словами, Україна не розкривала кількість військових на фронті.
“Але, скажімо так, до цифри 400 тисяч вона ще жодного разу і близько не наближалася”, – додав Дикий.
Водночас він переконаний, що технологічна перевага України не настільки велика, щоб лише нею компенсувати різницю у чисельності військ.
Ситуація на фронті нині складна, однак контрольована. Тому не треба “роздмухувати тему” мобілізації та її можливого посилення. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов.
За його словами, рішення щодо мобілізації розглядають на засіданнях Ставки верховного головнокомандувача. Він додав, що мобілізація в Україні триває щодня.