Україні продовжили послуги Starlink ще на пів року

Головна Сторінка » Україні продовжили послуги Starlink ще на пів року

Пентагон продовжив до 30 листопада контракт із компанією SpaceX про надання інтернет-послуг Starlink в Україні.

Контракт забезпечує доступ до Starlink, апаратури та підтримки клієнтів на узгоджених умовах. Вартість договору складає 14,1 мільйона доларів. Про це заявив прессекретар Командування космічних систем Бонні Пойндекстер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: SpaceX витрачає значні ресурси, щоб росіяни не глушили Starlink – Маск

На початку лютого цього року з’явилася інформація, що росіяни на фронті почали використовувати термінали Starlink. Пізніше у ГУР ці дані підтвердили й оприлюднили докази. За даними розвідки, РФ отримує термінали Starlink через треті країни завдяки так званому паралельному імпорту.

Проте Маск запевнив, що його компанія SpaceX не продає Росії термінали Starlink прямо або опосередковано.

Згодом демократи Палати представників США почали розслідування щодо компанії SpaceX Ілона Маска через повідомлення про застосування супутникового інтернет-сервісу Starlink російськими військами в Україні.

Росіяни почали використовувати систему доступу до широкосмугового інтернету Starlink. Систему загарбники отримують через Об’єднані Арабські Емірати.

Starlink – проєкт американської компанії SpaceX мільярдера Ілона Маска з супутників зв’язку. Система надає доступ до широкосмугового інтернету у будь-якій точці планети.

Українські фахівці знайшли спосіб, який допоможе обмежити можливості Росії у користуванні терміналами Starlink.

Зараз використання загарбниками цих терміналів не є масовим.