Україні терміново потрібні Patriot, ATACMS і Taurus для стримування атак РФ – Сирський

Головна Сторінка » Україні терміново потрібні Patriot, ATACMS і Taurus для стримування атак РФ – Сирський

Україна терміново потребує додаткових систем протиповітряної оборони та ракет від США і Європи.

Про це в інтерв’ю The Washington Post заявив головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський.

Його звернення прозвучало на тлі масованих російських ударів по українських містах цього літа, а також труднощів з мобілізацією військових для стримування ворога на фронті.

Російські атаки викликали обурення у США, і президент Дональд Трамп схвалив новий план, який дозволяє європейським країнам закуповувати американське озброєння для України.

Сирський зазначив, що критично важливо отримати більше систем ППО, зокрема ракети Patriot, перехоплювачі дронів та легку авіацію. Це дозволить ефективніше протидіяти атакам Росії з повітря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Patriot зависли: Німеччина вже готова передати ППО Україні, але чекає на заміну від США

Також, за словами генерала, Україна потребує ракет середньої та великої дальності, включно з американськими ATACMS і німецькими Taurus. Якщо партнери дозволять використовувати їх для ударів углиб території Росії, це допоможе зірвати виробництво її озброєння.

“Росія атакує все – від аеродромів до житлових районів і об’єктів критичної інфраструктури. Тож постачання балістичних ракет вкрай необхідне, аби мати змогу дати відсіч ворогу”, – наголосив Сирський.

Він додав, що сама наявність таких ракет уже є стримуючим фактором. І висловив сподівання, що за підтримки Трампа процес постачання зброї стане швидшим і не матиме тих перешкод, що були раніше.

Чи залишились в Україні ATACMS, генерал коментувати відмовився, але підтвердив, що нові поставки можуть врятувати багато життів.

Пентагон обговорює з низкою союзників можливість передачі Україні зенітно-ракетних комплексів Patriot. Перемовини ведуться як у багатосторонньому, так і в двосторонньому форматах.

За словами американського посадовця, мова йде про укладення окремих угод з різними країнами, які можуть погодитися надати Україні свої системи ППО.