Україною шириться вірусний гепатит А: його виявили вже у п’яти областях

Головна Сторінка » Україною шириться вірусний гепатит А: його виявили вже у п’яти областях

Вірусний гепатит A виявили вже в п’ятьох областях України.

Нові випадки були зафіксовані в Дніпропетровській та Закарпатській областях. Про це повідомляє “Суспільне” та місцеві ЗМІ Дніпропетровської області.

Директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Анатолій Пшеничний повідомив, що від початку 2023-го року на Закарпатті виявили 125 випадків захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вірусний гепатит А виявили ще в одній області: серед госпіталізованих діти

“Зараз назвати це спалахом не можна, адже підстав для цього немає. Спалах – це коли зареєстровано 3-5 випадків в одному середовищі, в одній сім’ї, колективі чи класі”, – зазначив Пшеничний.

Водночас в Дніпропетровській області зареєстровано вже 32 випадки. Це стало відомо під час пресконференції з представниками Дніпропетровського обласного центру контролю і профілактики хвороб, яка пройшла у Павлограді за участі місцевих спеціалістів.

“Сьогодні в тих зразках води, які ми досліджували, ми не виявили гепатиту А, але ми продовжуємо подальший моніторинг”, – сказав спеціаліст.

3 листопада стало відомо, що гепатит також виявили в Тернопільській області.

До цього подібні випадки зафіксували спочатку на Вінниччині, а потім – і на Прикарпатті.

Станом на вчора (у сукупності по трьох областях) до лікарень з гепатитом А госпіталізовано 120 людей. На Вінниччині навіть оголосили режим НС через спалах гепатиту А (111 госпіталізованих хворих).