За клопотанням народного депутата Нестора Шуфрича, який перебуває у СІЗО, Шевченківський районний суд Києва зобовʼязав забезпечити арештованому виконання його депутатських повноважень.
Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко, який опублікував копію ухвали суду в Telegram.
“Зобов’язати уповноважених осіб, відповідальних за забезпечення належних умов під час тримання обвинуваченого Шуфрича Нестора Івановича під вартою в межах застосованого запобіжного заходу, вжити заходів щодо забезпечення прав обвинуваченого Шуфрича Нестора Івановича стосовно реалізації останнім повноважень народного депутата України у формі та у спосіб, визначений чинним законодавством”, йдеться в документі.
Також зазначаєтья, що ця ухвала суду оскарженню не підлягає.
“Тобто, я так розумію, тепер його будуть з СІЗО возити на засідання Ради? Ото буде шоу”, додав Гончаренко.
Водночас, у парламенті цими днями власною персоною зʼявивися і Микола Тищенко, котрий перебував під домашнім арештом. Але тепер, кажуть, йому просто “забули” продовжити домашнє увʼязнення.
Петлі пропагандистського мережива Нестора Шуфрича
Нагадаємо, Нестора Шуфрича, цю колишню стовпову фігуру в орбіті Януковича та Партії регіонів у вересні 2023 року затримали у нього вдома. З того часу він перебував у СІЗО. Аж до кінця 2024 року.
Нардепу та його помічнику висунули підозру за статтями фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території і державного кордону України, а самому Шуфричу ще й оголосили підозру за статтею “Державна зрада”. Йдеться про справу щодо російської шпигунської мережі, яку створив співробітник ФСБ РФ та колишній народний депутат України Володимир Сівкович. Слідство вважає, що Шуфрич за завданням Сівковича виступав на українських та російських телеканалах, щоби розповсюджувати ворожу пропаганду та просувати антиукраїнську політику.
Це звучить як знущання, але Нестор Шуфрич очолював комітет зі свободи слова.
Згодом до підозри в державній зраді Нестора Шуфрича додалась нова – у фінансуванні Росгвардії у Криму.
Служба безпеки України повідомила, що спільно із ДБР зібрала докази антиукраїнської діяльності Шуфрича. За даними слідства, він налагодив схему фінансування російських окупаційних угруповань у тимчасово захопленому Криму.
Правоохоронці стверджують, що Шуфрич платив гроші Росгвардії за воєнізовану охорону своєї елітної нерухомості на території півострова. Лише за три місяці 2016 року підконтрольна йому компанія сплатила окупантам за ці послуги понад пів мільйона російських рублів.
Мова йде про недобудований профілакторій загальною площею понад 4,5 тис. квадратних метрів, розташований біля моря у селищі Сімеїз. Земельна ділянка площею понад 1,5 га входить до рекреаційної зони та межує із “дачею Медведчука”. Нерухомість Шуфрич свого часу придбав у компанії, яка зареєстрована на Оксану Марченко.
А напередодні повномасштабного вторгнення, у лютому 2022 року Нестор Шуфрич переписав свої активи на угорських підставних осіб. Власником компаній Шуфрича тепер є угорський бізнесмен Дьорд Штофа, який раніше працював у низці компаній, що безпосередньо пов’язані з Росією.
Підготовка була серйозна. Заради збереження напрацювань топи проросійського лобі створювали не лише юридичні а й політичні передумови для виживання до часу, коли нарешті прийдуть кремлівські “визволителі”.
Адже один із найбільших розсадників проросійських сил “Опозиційна платформа За життя” після початку великої війни опинилася під забороною. Тому фракція політсили у Верховній Раді розкололась на різні групи.
Звісно, без благословення Банкової навряд чи судді самостійно ухвалили б рішення про походеньки Шуфрича із СІЗО в Раду.
І виходить, що Нестор Шуфрич зовсім не спонсор “штопаний”, імовірного, державного перевороту, а цілком може зможе за потреби захистити “тата”.
Тож з одного боку все виглядає так, що звинуваченого у держзраді нардепа виводять з-під удару. З іншого, складається враження, що дехто активно страхується і для згуртування більшої кількості голосів у ВР, і для мотивації електорату на імовірних виборах. Таким чином Нестора Шуфрича повернули для нових подвигів за старими схемами. Отже виходить, що ОП нікого іншого договороздатного й головне харизматичного в лояльному до Москви середовищі, замаскованому під ліберальну опозицію, не бачить. Скільки б не милувався собою в люстерку газовий Юрій Бойко.
Коля “Катлєта”: “і знову, здрастє”
Водночас, було б помилкою вважати, що Нестор Шуфрич єдина “писана торба” Банкової. Бо є ще організатор “тероборони Монако”, кум глави ОП Микола Тищенко. Як відомо, минулої осені нардепу висунули підозру за фактом незаконного позбавлення волі потерпілого, яким виявився військовослужбовець з Дніпра. Тищенку тоді обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Але ж таку неспокійну натуру пригоди кличуть, а він постійно дома сидить. І тепер Тищенко ходить на засідання ВРУ.
Нардеп відзначився кількома гучними витівками. У 2023 році він порушив заборону президента на закордонний відпочинок під час війни і відвідав Таїланд.
Однак, народного депутата не за це посадили під домашній арешт.
Пригода трапилась у місті Дніпро в червні 2024 року. За даними слідства, група осіб за вказівкою народного депутата насильно позбавила волі колишнього військовослужбовця ЗСУ. Певний час потерпілого тримали в неволі та били.
На відео, котрі демонструвало слідство, колишній боєць спецпідрозділу Kraken Дмитро “Син” Павлов під час прогулянки містом зі своєю малолітньою дитиною, зробив зауваження Миколі Тищенку та його команді, що вони ходять містом зі зброєю та у військовій формі.
Тищенко виправдовувався, що він з командою нібито бореться з певними “незаконними ботофермами”. Зрештою, між ними сплпхнула суперечка, після чого люди у балаклавах та формі побили колишнього військового.
У Миколи Тищенка тоді провели обшуки і повідомили про підозру за фактом незаконного позбавлення волі.
Генпрокурор погодив клопотання в суд щодо обрання парламентарю запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту. Суд задовольнив.
За таке передбачається покарання у вигляді ув’язнення на строк від п’яти до десяти років.
Скандал із бійкою у Дніпрі прогримів на всю Україну.
У свій перший день в Раді Микола Тищенко скаржився колегам на “політичний тиск та свавілля правоохоронців”. Але не варто думати, що Тищенко після цього всього піде в опозицію до влади. Бо не може Банкова втрачати таких кадрів.
Тож якісь підозрілі політичні персонажі на доброму державному утриманні продовжують мати солідний вплив, що є ще однією загрозою – доведення державотворчих процесів до імпотенції.