Станом на 10 липня 2025 року в Росії діє шість підприємств, залучених до виробництва балістичної ракети середньої дальності “Орєшнік”.
Про це йдеться у відповіді тимчасово виконуючого обов’язки начальника Головного управління розвідки Міноборони України Олега Чорного, передає “Главком”.
До переліку увійшли такі компанії:
– АТ “Корпорація “Московський інститут теплотехніки” (Москва);
– АТ “Федеральний науково-виробничий центр “Титанбарикади” (Волгоград);
– АТ “Головне особливе конструкторське бюро “Прожектор” (Москва);
– АТ “Концерн “Созвездие”!(Воронеж);
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрмак назвав російські погрози “Орешніком” відображенням психічного стану Кремля
– АТ “Науково-виробниче підприємство “Спеценергомеханіка” (Москва);
– ТОВ “Науково-дослідний центр спецтехніки та конверсії “Континент” (Москва).
За оцінками ГУР, загальна річна потужність цих підприємств – до 10 ракет. Утім, наразі таких ракет на озброєнні російської армії немає.
Також повідомляється, що Росія проводила випробування “Орєшніка” у жовтні 2023-го та червні 2024-го. Водночас президент України Володимир Зеленський раніше заявив, що загалом до програми виробництва ракети залучено 39 компаній, з яких 21 досі не перебуває під міжнародними санкціями.
Президент РФ Володимир Путін нещодавно оголосив про запуск серійного виробництва комплексу “Орєшнік” та плани розмістити його на території Білорусі до кінця 2025 року.
На території Білорусі відсутня ядерна зброя, попри наявність засобів її доставки, заявив голова Служби зовнішньої розвідки України Олег Іващенко.
За його словами, білоруській армії справді передані носії ядерної зброї – зокрема, оперативно-тактичні ракетні комплекси “Іскандер” і певні типи літаків. Проте самої зброї масового ураження на білоруській території наразі немає.