Підтримку міжнародних донорів, реструктуризацію комерційного боргу і підвищення податків варто розглядати як єдиний пакет для ліквідації дефіциту фінансування України/
Про це сказав глава місії Міжнародного валютного фонду в Україні Гевін Грей, повідомили “Інтерфакс-Україна”.
“Прогрес в ухваленні податкового пакета вплине на готовність донорів продовжувати підтримувати Україну”, – сказав Грей під час дискусії, організованій Центром економічної стратегії, про дефіцит державного бюджету.
Грей зазначив, що всі ці три елементи єдиного пакета націлені на результат – ефективно ліквідувати дефіцит фінансування.
“Не варто думати, що це незалежні елементи, вони взаємопов’язані”, – сказав глава місії МВФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто найбільше допомагає Україні під час війни – інфографіка
За словами Грея, готовність міжнародних партнерів України із затвердженням анонсованого урядом податкового пакета до продовження підтримки буде вищою. Оскільки це буде для них свідченням старань держави набути більшої самодостатності і незалежності від зовнішньої допомоги з огляду на значні видатки у середньостроковій перспективі.
Минулого місяця ЗМІ повідомили, що Кабінет міністрів готує законопроєкт про підвищення ставок військового збору.
Запропоновані зміни є збалансованим підходом, який передбачає, з одного боку, фінансування збільшених військових видатків, а з іншого – враховує потреби економіки, сказав міністр фінансів Сергій Марченко.
Цього тижня ЗМІ з посиланням на співрозмовників у Кабміні і Верховній Раді повідомили, що влада планує замість 1-відсоткового податку для юросіб від обороту прописати у законопроєкті підвищення ПДВ на 3-4 в.п. до 23-24%.