Українські аграрії відповіли на блокаду їх вантажівок польськими фермерами

Головна Сторінка » Українські аграрії відповіли на блокаду їх вантажівок польськими фермерами

Українські сільгоспвиробники планують перекрити рух польським вантажівкам через чотири міжнародні пункти пропуску.

Такою буде відповідь українців на протест польських фермерів проти транзиту через територію Польщі української сільгосппродукції. Про це йдеться у заяві “Всеукраїнської аграрної ради”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поляки блокували в’їзд вантажівок з України. Яка причина

Підкреслюється, що українські агровиробники перекриють рух польським вантажівкам перед пунктом пропуску “Дорогуськ – Ягодин” зі сторони України; в смт Краковець біля міжнародного пункту пропуску “Краківець-Корчова”; в с. Рата біля міжнародного пункту пропуску “Рава-Руська”; в с. Шегині біля міжнародного пункту пропуску “Шегині-Медика, в с. Старовойтове, вул. Прикордонників 1.

Акція розпочнеться 10 червня о 10:00 та триватиме до 00:00 14 червня.

“Проведення заходу обумовлено категоричною незгодою українських аграріїв з діями польської сторони, які в односторонньому порядку, порушуючи торговельні правила ЄС та рішення Єврокомісії щодо поновлення транзиту української сільськогосподарської продукції, продовжують фізично блокувати вантажівки з України на територію Польщі.Такою позицією польські фермери грають на руку Путіну, бо хочуть, щоб українське зерно просто залишилось в Україні, а ціни зросли. Саме цього хочуть в РФ”, – йдеться у заяві.

Польські фермери перекрили рух через пункт пропуску “Ягодин Дорогуськ”. Українських водіїв просять обирати альтернативні митні пункти для перетину кордону.

Попередній страйк на цьому ж пункті пропуску стався у травні і тривав понад 10 днів, створивши для українських перевізників та експортерів значні збитки. Причиною стали страйки польських перевізників.

Пункт пропуску “Ягодин Дорогуськ” забезпечує близько 40% вантажопотоку.