Українські льотчики самі вивчали F-16, поки політики роздумували

Головна Сторінка » Українські льотчики самі вивчали F-16, поки політики роздумували

Українські пілоти ще з минулої весни почали вивчати особливості винищувачів F-16.

Водночас почали вдосконалювати свою англійську. Про це розповів український пілот із позивним “Джус” в інтерв’ю українській службі “Голосу Америки”.

“Ми загорілися ідеєю отримати нові літаки навіть коли й близько не було сигналів, що це реалістично. Але все ж таки це стало такою великою мотивацією для наших пілотів, особливо молодих, перспективних, тих, хто знає англійську мову. І поступово ми запускали цю ідею самопідготовки, оскільки бачили, що політики роздумують, оцінюють і поки немає жодних серйозних кроків щодо підготовки, то самоініціативно почали додатково займатися англійською мовою, додатково займатися вивченням літака як такого, починаючи просто з читання мануалів, книжок по F-16. Насправді на початку це була вільна програма, тобто хто хоче вибирає F-15, F-18 і так далі. Потім вже сконцентрувалися, коли стало зрозуміло, що державна позиція є щодо F-16”, заявив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські пілоти перевершили очікування Пентагону, шлях до F-16 стає коротшим – ЗМІ

За словами пілота, були організовані як очні додаткові курси англійської мови, так і заочні дистанційні. Проводилося вивчення літаків, їх кабіни, ініціативно створені симулятори.

“Тобто це не порівняти з повноцінними сертифікованими тренажерами, але це все дає змогу базово ознайомитися з кабіною, з режимами роботи тих чи інших систем і з певними процедурами. Ти можеш відпрацювати запуск двигуна, зліт, посадку, якісь базові тактичні прийоми і так далі. Це все наближає нас до успішного освоєння цих літаків в найкоротші терміни, бо приїдуть не нульові люди, які взагалі той F-16 бачили на картинці лише, а вже люди, які усвідомлюють, що це таке, усвідомлюють різницю, оскільки обрані пілоти це вже пілоти з доволі серйозним досвідом польотів на наших літаках. І єдине, що потрібно це от якраз зрозуміти ті пробіли, ті відмінності, на які треба звернути найбільше уваги, щоб швиденько перевчитися на нові літаки”, зазначив “Джус”.

Україна вже передала партнерам список авіаторів для навчання на винищувачах F-16. Зараз розробляється послідовність підготовки льотчиків. “Джус” вважає, що українські пілоти можуть навчитися літати на F-16 за 4-6 місяців.

Україна розраховує отримати від країн-партнерів близько 40-50 сучасних винищувачів F-16. Це дасть змогу сформувати три-чотири ескадрильї для захисту українського неба, заявив радник міністра оборони України Юрій Сак.

Велика Британія влітку розпочне навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Лондон також співпрацює з іншими країнами щодо постачання Києву таких літаків. Також Нідерланди, Франція, Норвегія та Бельгія заявили, що готові розпочати навчання українських пілотів на F-16.