Українські пілоти перевершили очікування Пентагону, шлях до F-16 стає коротшим – ЗМІ

Головна Сторінка » Українські пілоти перевершили очікування Пентагону, шлях до F-16 стає коротшим – ЗМІ

Американські військові можуть навчити українських пілотів літати на винищувачах F-16 лише за чотири місяці.

Таку оцінку двом українським пілотам дали інструктори ВПС США після того, як перевірили їх на льотному тренажері. Результат перевершив заявлені Пентагоном очікування, йдеться на Yahoo News.

Українські льотчики, один з яких був кваліфікований на МіГ-29, а інший – на Су-27, не пройшли “жодної формальної підготовки” на F-16, крім короткого ознайомлення. Потім їх перевірили на льотному тренажері, провівши дев’ять симуляційних випробувань загальною тривалістю 11,5 годин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велика Британія, Франція і Нідерланди започаткували коаліцію винищувачів Зеленський

Оцінка, написана підполковником Джаредом П. Вайтом зі 162-го полку, робить висновок, що українські пілоти змогли виконати низку “відносно технічних” маневрів у змодельованих умовах.

“Після однієї демонстрації … обидва пілоти змогли успішно посадити літак за схемою імітації полум’я (SFO). Це відносно технічна навичка, яка має постійно відпрацьовуватися впродовж усієї кар’єри пілота F-16”, – ідеться в документі.

Обидва пілоти також змогли “виконати імітацію атаки, ґрунтуючись на параметрах, переданих під час польоту на тренажері”.

Українських пілотів оцінювали наприкінці лютого і на початку березня на базі Національної гвардії ВПС Морріс у Тусоні, штат Аризона, де базується 162-е крило ВПС США. Документ поширили серед низки союзників по НАТО.

Україна зараз працює над створенням авіаційної коаліції.

Україна розраховує отримати від країн-партнерів близько 40-50 сучасних винищувачів F-16. Це дасть змогу сформувати три-чотири ескадрильї для захисту українського неба, заявив радник міністра оборони України Юрій Сак.

Велика Британія влітку розпочне навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Лондон також співпрацює з іншими країнами щодо постачання Києву таких літаків. Також Нідерланди, Франція, Норвегія та Бельгія заявили, що готові розпочати навчання українських пілотів на F-16.

Наприкінці лютого президент США Джо Байден заявляв, що Україні “зараз не потрібні” американські винищувачі F-16. Проте вже зараз у Конгресі США закликають Байдена розблокувати постачання Україні винищувачів F-16.