Українські полярники зняли на відео сонячне затемнення над Антарктидою

Головна Сторінка » Українські полярники зняли на відео сонячне затемнення над Антарктидою

4 грудня українські полярники спостерігали над антарктичною станцією “Академік Вернадський” повне сонячне затемнення, яке буває раз на 18 років.

Про це йдеться у повідомленні Національного антарктичного наукового центру на сторінці у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світ споглядає найдовше за 580 років місячне затемнення – дивовижні фото

“Українські науковці з колегами з всесвітньовідомої обсерваторії Haystack Массачусетського технологічного інституту (США) заздалегідь підготувалися, щоб зафіксувати та проаналізувати процес затемнення”, – йдеться у повідомленні.

Науковці пояснили, у чому унікальність такого явища. Коли серед літнього антарктичного дня (а в Південній півкулі зараз літо) тінь від місяця повністю заступає сонячний диск, то нічна темрява охоплює весь навколоземний простір від поверхні до іоносфери, створюючи нестандартні умови для поширення радіохвиль. У такий момент можна почути радіостанції на рекордній відстані понад 15 тис. км та зареєструвати випромінювання надпотужних блискавок з Південної Америки, яке зазвичай добігає до станції лише глибокою ніччю.

Чоловік із США зафільмував часткове місячне затемнення, яке стало найдовшим за останні 500 років. Астрофотограф поділився неймовірною світлиною із повним шляхом світила на небі.