Українські війська мають успіхи біля Роботиного – ISW

Головна Сторінка » Українські війська мають успіхи біля Роботиного – ISW

Українські війська станом на ранок 17 листопада мають підтверджені територіальні здобутки біля Роботиного.

Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на заході Запорізької області. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Один з російських “воєнкорів” опублікував відеозапис від 15 листопада з геолокацією. На кадрах видно, як російські війська завдають ударів по українських позиціях на захід від Роботиного, що свідчить про незначне просування українських військ.

Російські джерела також стверджують, що українські війська безуспішно намагалися просунутися в районі Копані, Рівного, Новопрокопівки, Вербового, а також в напрямку Новофедорівки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ вдарили по пунктах управління і складах росіян – вечірнє зведення Генштабу

У той же час український військовий спостерігач Костянтин Машовець стверджував, що українські сили, ймовірно, досягли певних успіхів у напрямку Новопокровки. Їх відділяє лише одна лісосмуга від населеного пункту, який захищає російський 108-й гвардійський десантно-штурмовий полк 7-ї гвардійської дивізії ДШВ.

За словами Машовця, кілька днів тому українські війська, схоже, дещо відтіснили підрозділи російської 136-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади (58-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) на Копанському напрямку і просунулися ближче до Нестерянки за 10 км на північний захід від Роботиного.

Російські війська почали штурм українських позицій під Роботиним 16 листопада, але не здобули підтверджених територіальних здобутків. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Роботиного та на захід від Вербового.

Разом з тим Машовець заявив, що частини російського 247-го гвардійського полку (7-ї гвардійської дивізії ПДВ), очевидно, втратили контроль над висотами на північний захід від Вербового, що ускладнює російську оборону північно-західних околиць населеного пункту.

За його словами, командування російської 19-ї моторизованої дивізії та 76-ї гвардійської дивізії ПДВ має суворий наказ утримувати лінію Нестерянка-Копані “за будь-яких обставин”. Але ISW не може перевірити цю заяву.

Українські війська просунулися на південний схід від Торецька. Є просування ЗСУ також на заході Запорізької області і атаки на лівому березі Херсонщини, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Українські війська здійснили локалізовані атаки на південь від Бахмута та підтвердили територіальні досягнення.