Українські воїни зайняли стратегічні висоти

Головна Сторінка » Українські воїни зайняли стратегічні висоти

Українські січові стрільці перемогли російські війська на горі Ключ 28 жовтня 1914-го. Битва відбулась неподалік міста Сколе – тепер Львівської області під час жорстокої боротьби за карпатські перевали часів Першої світової війни.

Московські війська, підсилені козачими кінними дивізіями, планували знищити 55-у Австро-угорську дивізію. В її складі перебували також українці. Уникнути оточення можна було завдяки відновленню контролю над стратегічними висотами – горою Комарницькою та горою Ключ.

Завдання щодо захоплення висоти Ключ отримали січові стрільці під командуванням сотника Володимира Сроковського. Бій тривав лише 15 хвилин, однак українцям вдалося вибити московитів із їхніх позицій. За спогадами очевидця подій, “москалі вискочили з окопів і наставили багнети, але стрільці в одну мить прикладами гвинтівок потрощили їм голови”. Самі ж українські стрільці були озброєнні гвинтівками системи Верндля. Їх зняли з озброєння австрійської армії ще 1886-го та передали українцям через нестачу новеньких Steyr Mannlicher.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За гору Маківку билось два курені українських січових стрільців

Під час бою загинули 13 стрільців, 14 – поранено. Багато московитів знищили, решту взяли в полон.

За 2 дні до подій на Ключі сотні Василя Дідушка та Романа Дудинського захопили гору Комарницьку. Але втримати її вдалося лише 3 доби.

Легіон українських січових стрільців сформували з добровольців 6 серпня 1914-го. Військове формування виступило на боці Австро-Угорської імперії у Першій світовій війні.

На заклик міжпартійної організації в Західній Україні – Головної Української Ради, очолюваної Костем Левицьким, відгукнулось 28 тис. добровольців.